News

Grounded? To projekt małego zespołu. Obsidian tworzy po cichu kolejne gry RPG

LM, 15.11.2019 13:44 3

Zaczęliście już wątpić w to, że pod banderą Microsoftu Obsidian stworzy kolejne gry pokroju Pillarsów czy The Outer Worlds?

Podczas wczorajszej konferencji otwierającej konwent X019 Microsoft zapowiedział najnowszą produkcję jednego ze swoich wewnętrznych studiów – Obsidian Entertainment. Tą ku zdziwieniu fanów dotychczasowego dorobku ekipy okazała się kooperacyjna gra akcji o dzieciach zmniejszonych do rozmiaru mrówek, Grounded. Tak jak pod opublikowanym przez nas artykułem, w sieci zaroiło się od licznych komentarzy i obaw o dalszą przyszłość ekipy pod rządami giganta z Redmond. Oczywiście nie ma się co dziwić, zaprezentowane wczoraj Grounded znacząco odbiega od tytułów, które kojarzymy z Obsidianem.

Na szczęście nasze i Wasze obawy są nieuzasadnione – w Obsidianie nadal powstają wielkie RPG-i. Ile? „Więcej niż jeden, ale mniej niż czterdzieści” zdradził Feargus Urquhart. Przy okazji reżyser Grounded, Adam Brennecke, w rozmowie z redakcją Eurogamera przyznał, że Obsidian zamierza zrobić więcej tytułów pokroju The Outer Worlds, a nad niektórymi z nich już od jakiegoś czasu pracuje. Tymczasem Grounded to tylko niewielki projekt, który ma wzbogacić portfolio Obsidianu i uczynić je bardziej różnorodnym.

Co ciekawe, twórcy w dalszym ciągu pracują także nad The Outer Worlds i chociaż Urquhart nie potwierdził, by tytuł miał doczekać się popremierowych dodatków, to wiele wskazuje, że je otrzyma. Deweloper przyznał, że tytuł powstał dlatego, że twórcy chcieli go wyprodukować, teraz gracze chcą w niego grać, więc wybór jest prosty i gra powinna otrzymać dalsze wsparcie. Obok tego warto wspomnieć, że nie tak dawno Obsidian rozpoczął w sieci debatę związaną z kiepską sprzedażą gry Pillars of Eternity II, której wynik pomoże twórcom w podjęciu decyzji o zrealizowaniu kontynuacji.

Jakie się pozostałe projekty? Też chcemy wiedzieć, a jak już się dowiemy, to na pewno o tym przeczytacie.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl

najnowsze