News

Minecraft Earth trafił do wczesnego dostępu w wybranych krajach

Maria Wawrzyniak, 14.11.2019 15:37 1

Gra nie jest jeszcze dostępna w Polsce, ale powinna pojawić się u nas już niedługo.

W maju bieżącego roku zapowiedziano mobilną grę Minecraft Earth, która docelowo ma być konkurencją dla takich produkcji, jak Pokemon GO czy Harry Potter: Wizards Unite. Tytuł również korzysta z technologii rzeczywistości rozszerzonej i jest spin-offem popularnego Minecrafta (który, swoją drogą, dorobił się już prawie pół miliarda graczy) – teraz natomiast wyszedł z fazy zamkniętych testów, aby ostatecznie znaleźć się w fazie wczesnego dostępu. Począwszy więc od tego tygodnia, w nową produkcję od studia Mojang AB i Microsoftu będą mogli zagrać zainteresowani. Niestety, gra została na razie udostępniona jedynie w wybranych krajach, wśród których oczywiście nie ma Polski, aczkolwiek twórcy zapowiedzieli, że lista państw będzie sukcesywnie rozszerzana. Jak na razie są to: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Kanada, Korea Południowa, Australia, Filipiny, Szwecja, Nowa Zelandia, Islandia oraz Meksyk. W naszym kraju Minecraft Earth powinno pojawić się jeszcze pod koniec tego roku.

Zainteresowanym grą pozostaje na razie zadowolić się nowymi materiałami wideo, które napływają teraz do internetu – wybrane nagrania umieściliśmy poniżej. Przypomnijmy, że Minecraft Earth to adaptacja klasycznego Minecrafta, tyle że dostępna jest jedynie w wersji na urządzenia mobilne i w ofercie posiada jedynie część funkcjonalności pierwowzoru: mamy znany system walki, tworzenia, zbierania zasobów czy możliwość korzystania z ekwipunku. Możemy również wchodzić w interakcje ze światem gry – jak już wspomnieliśmy, tytuł wykorzystuje technologię rzeczywistości rozszerzonej. Ponadto nowa wersja ma zapewnić sporo świeżych elementów, jak chociażby dodatkowe moby czy inne opcje craftingu. Pojawią się również wieloosobowe Przygody, które obejmą takie czynności, jak walka ze szkieletami czy zbieranie diamentów.

https://www.youtube.com/watch?v=zczGA4BSw-4 https://www.youtube.com/watch?v=T7ZCAuPxw3E https://www.youtube.com/watch?v=78zU4t9vTjY
najnowsze