News

Mod do Red Dead Redemption II pozwoli Ci być kim chcesz, nawet owcą

LM, 11.11.2019 11:45 0

Okazuje się, że prosta sztuczka w plikach gry pozwala wykorzystać dowolny ukończony model w grze.

Od oficjalnej premiery pecetowej wersji Red Dead Redemption II nie minął nawet tydzień i chociaż spora grupa graczy wciąż boryka się z licznymi problemami pecetowego buildu, to scena modderska z miejsca zaczęła sprawdzać, jak dalece uda się wypaczyć oryginalną wizję. Tak powstała modyfikacja Model Swap, która, chociaż wciąż daleka od finalnej wersji, już teraz pozwala nam zastąpić Arthura Morgana dowolną osobą… lub zwierzęciem.

Co ciekawe, nie ma tu mowy o zwyczajnej podmianie modelu, bo wraz z nim mamy także wszystkie przygotowane dla niego animacje. Tym samym możecie sobie dreptać owcą albo fruwać po niebie jako ptak. Redakcja Eurogamera przyjrzała się bliżej modyfikacji i przyznaje, że chociaż sterowanie podczas latania jest dosyć niedokładne, ale nie ma przeszkód, by latać po niebie Dzikiego Zachodu.

Dodatkową ciekawostką jest fakt, że to właśnie dzięki tej modyfikacji pecetowym graczom udało się znaleźć gotowy model księżniczki Zinsmeister, o czym wspominaliśmy w weekend. Warto przy tym zaznaczyć, że na liście dostępnych modeli jest bardzo wiele pozycji, aczkolwiek nie wszystkie z nich trafiły do gry w gotowej postaci, co może uniemożliwiać ich wykorzystanie, ale ostatecznie i tak będzie w czym wybierać. Koniecznie zapoznajcie się z instrukcją, którą wraz z plikami moda znajdziecie pod tym adresem.

Red Dead Redemption II dostępne jest na PC, PlayStation 4 i Xbox One, ale jak zapewne się domyślacie, konsolowi gracze o modach mogą zapomnieć.


Jeśli modowanie, to tylko na PC – bogata oferta pecetowych tytułów w ofercie Sferis.pl.

najnowsze