News

Wyniki finansowe Take-Two Interactive, sukces The Outer Worlds i Borderlands 3, przyszłość firmy

Maria Wawrzyniak, 08.11.2019 16:34 0

Firma udostępniła raport finansowy podsumowujący okres od lipca do września bieżącego roku.

Najnowszy raport finansowy firmy Take-Two Interactive może okazać się dla niektórych zaskoczeniem, bowiem w podsumowaniu drugiego kwartału bieżącego roku fiskalnego (okres od lipca do września) wydawca pochwalił się przede wszystkim imponującą sprzedażą gry Grand Theft Auto V, która osiągnęła wynik ponad 115 milionów egzemplarzy. Ponadto dowiedzieliśmy się również, że Red Dead Redemption II nie wypadło za dobrze – w tym samym czasie trafiło do zaledwie 2,5 miliona nabywców, co daje łącznie 26,5 miliona sprzedanych kopii. Warto jednak pamiętać, że jesteśmy tuż po premierze pecetowej wersji, która – choć pełna najróżniejszych błędów – najprawdopodobniej znacząco te wyniki poprawi. To jednak nie wszystko. W trakcie ostatniej konferencji dla inwestorów firma poruszyła również temat gry The Outer Worlds, która została okrzyknięta mianem wielkiego sukcesu, a jej sprzedaż przekroczyła wszelkie oczekiwania. Przypominamy, że produkcja zadebiutowała stosunkowo niedawno, bo 25 października na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Twórcy zaznaczyli, iż The Outer Worlds trafi ostatecznie na Nintendo Switch – ma się to stać przed 31 marca 2020 roku. Oprócz The Outer Worlds sukces odniosło również Borderlands 3, którego sprzedaż zbliża się do łącznie 7 milionów egzemplarzy. Produkcja od studia Gearbox Software zadebiutowała trochę wcześniej, 13 września również na pecetach i konsolach PS4 oraz Xbox One.Źródło: Wired

Później Take-Two Interactive podzieliło się informacjami dotyczącymi przychodów z mikrotransakcji – w drugim kwartale fiskalnym zarobiono na nich aż 859 milionów dolarów, co stanowi wzrost o 74%, zaś 70% tej sumy stanowi sprzedaż cyfrowa. Dotyczy ona między innymi starszych gier, w tym głównie Grand Theft Auto V oraz Red Dead Redemption II. Co jednak ciekawe, w raporcie znajdziemy również kilka interesujących nowinek na temat przyszłości. Dowiedzieliśmy się między innymi o planach związanych z kontynuacją największych marek – w sieci bardzo szybko pojawiły się oczywiście spekulacje odnośnie tego, czy chodzi o GTA VI, czy o kolejną część BioShock. Pamiętajmy jednak, że na obecną chwilę jest to jedynie gdybanie. Przypominamy – pełny raport znajdziecie tutaj.

Patrząc w stronę przyszłości, Take-Two Interactive ma najambitniejsze plany produkcyjne w swojej historii, w skład których wchodzą zarówno największe marki, jak i zupełnie nowe IP. Aktywnie inwestujemy we wschodzące rynki, platformy oraz modele biznesowe, będąc równocześnie dobrze przygotowanymi do wykorzystania pozytywnych trendów w branży, a także generowania zysków i ekspansji w perspektywie długoterminowej.

Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze