News

Współzałożyciel Guerrilla Games, Hermen Hulst, objął jedną z najważniejszych funkcji w PlayStation - Head of Worldwide Studios

LM, 07.11.2019 12:41 0

Włodarz studia, które uraczyło nas grą Horizon Zero Dawn, wprowadzi 14 wewnętrznych studiów w nową generację konsol. Co na to Shuhei Yoshida? Dla niego też znaleziono ważne zadanie.

Kolejny etap przesunięć na czołowych stanowiskach w PlayStation. Okazuje się, że dotychczasowy prezes SIE Worldwide Studios – Shuhei Yoshida – ustąpił z funkcji na rzecz Europejczyka. Współzałożyciel i menedżer zarządzający studiem Guerrilla Games, Hermen Hulst, został nowym prezesem Worldwide Studios dla Sony Interactive Entertainment i to on pokieruje wszystkimi czternastoma wewnętrznymi studiami Sony w dobie dziewiątej generacji konsol. Wybór nie powinien raczej nikogo zaskoczyć, Hulst od dawna cieszy się szczególnym uznaniem w szeregach Sony i chociaż z firmą pracował już od 2001 roku, to punktem kulminacyjnym kooperacji było dowiezienie na rynek niezwykle udanej gry Horizon Zero Dawn.

Hermen Hulst przejął nowe obowiązki ze skutkiem natychmiastowym, ale nawet jeśli Yoshida pożegnał się z ważną rolą, to nie opuszcza Sony. Po przesunięciach na szczycie Shuhei Yoshida będzie sprawował kontrolę nad sceną niezależną i projektami, w które zaangażowane są zewnętrzne studia. Dla włodarzy Sony taki wybór był oczywisty – Yoshida jest zapalonym fanem gier niezależnych, więc teraz będzie miał okazje wprowadzić je w erę PlayStation 5.

Cóż, jeśli zastanawiacie się, jaki los spotkają teraz nowe, niezapowiedziane jeszcze projekty Guerrilla Games, to raczej możecie być spokojni. Hulst dzięki nowej roli będzie mógł aktywnie je wspierać, a obok tego będzie zaangażowany w prace wszystkich pozostałych studiów Sony.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl

najnowsze