News

Ruiner i Nuclear Throne za darmo w Epic Games Store

Maria Wawrzyniak, 07.11.2019 17:08 0

Dzisiaj w Epic Games Store udostępniono kolejne darmowe gry w ramach cotygodniowej promocji – tym razem są nimi Ruiner oraz Nuclear Throne.

Od dzisiaj możecie pobrać nowe produkcje w ramach cotygodniowych darmówek dostępnych w Epic Games Store. Kolejnymi darmowymi tytułami są RUINER oraz Nuclear Throne – gry będą dostępne do 14 listopada. Jeżeli więc dodacie je do swojej biblioteki do tego czasu, zostaną w niej na zawsze. Poznaliśmy również ofertę następnego tygodnia, która przejmie miejsce obecnej w następny czwartek. Wówczas platforma Epic Games Store udostępni za darmo grę Messenger.

RUINER to utrzymana w stylistyce cyberpunka taktyczna strzelanina typu top-down. Gra zadebiutowała 26 września 2017 roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 Xbox One. Za jej stworzenie odpowiada warszawskie studio Reikon Games. Akcja tytułu rozgrywa się w 2091 roku na ulicach fikcyjnego miasta Rengkok, gdzie rządzi potężna korporacja Heaven. Główną atrakcją dla tamtejszych mieszkańców jest wirtualna rzeczywistość, dzięki której zamożniejsi klienci mogą doświadczyć (prawie) prawdziwego raju i zafundować sobie praktycznie każdy rodzaj wirtualnej rozrywki. Przeciętni obywatele z kolei zmagają się z prawdziwym piekłem na ziemi – codzienne życie na zwykłych ulicach równa się z niekończącym się nękaniem przez korupcję oraz zepsuciem. My natomiast wcielamy się w bohatera, który postanawia odnaleźć i uratować swojego brata, który na swoje nieszczęście wie odrobinę za dużo o rzeczach, które potężniejsze osoby planowały przed nim ukryć. W naszej misji pomaga nam również tajemnicza hakerka – sama wyprawa z kolei zamienia się w zaciętą walkę ze skorumpowanym systemem. Produkcja od studia Reikon Games w zgrabny sposób łączy interesującą fabułę z dynamiczną i pełną akcji rozgrywką.

Nuclear Throne to gra akcji w stylu roguelike, za której produkcję odpowiada holenderskie studio Vlambeer. Całość została utrzymana w klimacie postapokalipsy, choć towarzyszy temu dość lekka, humorystyczna stylistyka. Prostota pod względem oprawy wizualnej sprawia, że gra posiada jednocześnie bardzo specyficzny, aczkolwiek pozytywny urok. Historia z kolei jest inspirowana opowieściami oraz filmami science-fiction z lat 60-80. XX wieku – wszędzie grasują mutanty próbujące przejąć władzę nad pustkowiami. Gracz trafia w sam środek niebezpiecznego, ogarniętego chaosem świata, gdzie wciela się w jedną z dostępnych ras, po czym zostaje zmuszony do ciągłej walki – ta jest bowiem jedynym sposobem na uporanie się z hordami zmutowanych przeciwników.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze