Mennica Gdańska we współpracy z Andrzejem Sapkowskim wyprodukuje monety na kanwie Wiedźmina

Wincenty Wawrzyniak
2019/11/07 21:15
8
0

Na ten moment są dostępne dwa bilony związane ze zbiorem opowiadań pod tytułem Ostatnie życzenie. I na pewno nie są tanie.

Wiedźmin to niewątpliwie jedna z najpopularniejszych polskich marek w branżowym świecie. Ostatnimi czasy jest o niej szczególnie głośno za sprawą zbliżającego się wielkimi krokami serialu na platformie Netflix. Ponadto seria książek Sapkowskiego wciąż jest niezwykle popularna, podobnie zresztą, jak i gry Wiedźmina stworzone przez studio CD Projekt RED. Teraz na horyzoncie pojawiła się ciekawa informacja, która dotyczy współpracy Andrzeja Sapkowskiego, twórcy książkowej serii Wiedźmin z Mennicą Gdańską, której owocem będą specjalne monety poświęcone znanemu cyklowi z Białym Wilkiem. Na oficjalnej stronie możemy znaleźć dwa rodzaje bilonu – są one powiązane tematycznie ze zbiorem opowiadań Ostatnie życzenie, zaś w obu opisach możemy przeczytać, że każda moneta z serii poświęcona będzie jednej z książek Sagi o Wiedźminie oraz że tematyka każdej z nich nawiązywała będzie do scen tytułowych lub innych ważnych dla przebiegu akcji.Mennica Gdańska we współpracy z Andrzejem Sapkowskim wyprodukuje monety na kanwie Wiedźmina

Pierwsza moneta ma nominał 5 dolarów, waży dokładnie 62 gramy i ma średnicę 45 milimetrów. Wykonano ją z granulatu srebra najwyższej próby (Ag 999), dodano selektywne złocenie oraz trójwymiarową wstawkę – nakład wynosi jedynie 2 tysiące sztuk. Jeżeli jednak choć przez chwilę pomyśleliście o zakupie takiego cuda, musicie wiedzieć, że tanio nie będzie. Nie będzie nawet drogo. Jak już to bardzo drogo. Moneta kosztuje bowiem 1399 złotych – pod warunkiem, że kupicie ją do 31 stycznia 2020 roku, później cena będzie wynosić 1600 złotych.

Ta dwuuncjowa moneta na rewersie ukazuje walczącego Geralta, który wraz z Yennefer próbuje uratować swojego kompana Jaskra, owładniętego zaklęciem Dżina. Moneta zdobiona jest wyjątkowo wysokim reliefem, który w najdrobniejszych szczegółach pokazuje każdy detal projektu. Miecz Wiedźmina został ozdobiony złotem. Yennefer otrzymała kulę wydrukowaną na drukarce 3D. W projekcie zastosowano najnowocześniejsze techniki, aby moneta zachwycała każdego, kto tylko na nią spojrzy.

To jednak jeszcze nic – druga moneta kosztuje dokładnie 13 999 złotych, a po 31 stycznia 2020 roku cena wyniesie 16 tysięcy. Tyle że ta z kolei waży 1 kilogram i ma średnicę 10 centymetrów oraz nominał 50 dolarów. Całkowity nakład wynosi jedynie 200 sztuk.

Ta kilogramowa moneta na rewersie ukazuje kluczową dla całej sagi scenę z książki "Ostatnie Życzenie", kiedy to Jeż chciał wziąć za żonę Pavettę, córkę królowej Cintry. Jej matka, Calanthe, nie chciała wyrazić na to zgody. Rewers zdobi wysoki relief ukazujący każdy szczegół projektu, a także agat, imitujący okno zamku.

GramTV przedstawia:

Każdy, kto zdecyduje się na zakup którejkolwiek monety, otrzyma również ładnie zdobione pudełko i certyfikat. Czujecie się już przekonani?


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

Komentarze
8
Fang
Gramowicz
09/11/2019 14:50

Jak to jest że tyle lat nikt nie interesował się Wiedźminem a teraz seriale monetki i inne takie? Od razu widać że gdyby nie RED-zi Sapkowski miał by o wiele mniej kasy bo tych wszystkich rzeczy by porostu nie było to gra zainteresowała świat tym uniwersum nie książka... PS. Monety są wstrętne...

AlSandro
Gramowicz
08/11/2019 17:57

Wystarczyłoby żeby CD Projekt poczekał i mieliby pieniądze na dodatkowe roszczenia Pana Mistrza Pisarskiego i Chciwego Bufona w jednym. Gratuluję CD Projekt stanowiska w sprawie. Brawo Wy! Co za dużo to niezdrowo. Vide  monety.

garfieldgarfield
Gramowicz
08/11/2019 15:09

za darmo bym nie wziął.
Trwa Wczytywanie