Zmiany w przedsezonie League of Legends i Senna, nowa bohaterka

Wincenty Wawrzyniak
2019/10/17 16:30
0
0

W związku ze wczorajszą imprezą dziesięciolecia League of Legends twórcy zdradzili ogłosili zmiany w grze.

Do wszystkiego, co zostało zapowiedziane wczoraj (tu, tu, tu, tu, tu i tu – koniec… chyba?) deweloperzy ze studia Riot Games nie zapomnieli oczywiście o wprowadzeniu zmian do samego League of Legends. Ostatecznie dowiedzieliśmy się naprawdę sporo – między innymi w oficjalnej notce na stronie gry – i wiemy już, że zmiany w nadchodzącym przedsezonie pojawią się na serwerach już 21 listopada bieżącego roku. Najbardziej drastycznych modyfikacji doczekają się przede wszystkim Smoki Żywiołów oraz zarośla w niektórych miejscach Summoner’s Rift. Do tego poznaliśmy również nową bohaterkę League of Legends, którą będziemy mogli przetestować w akcji już 11 listopada.

Zmiany w przedsezonie League of Legends i Senna, nowa bohaterka

Zaczniemy więc od początku – Riot Games postanowiło znacznie ulepszyć obecną mechanikę gry, zamiast wprowadzać zupełnie nową. Jak wiecie lub nie, obecnie Smoki Żywiołów po zabiciu zapewniają graczom różne bonusy dla nich oraz całej reszty drużyny. W przedsezonie natomiast po unicestwieniu trzeciego gada, w zależności od jego cech, będziemy świadkami różnych zmian na całej mapie – jeżeli więc na przykład jako trzeci pojawi się smok Piekielny, wybrane ściany w dżungli zostaną skruszone, a roślinność spalona. To wprowadzi odrobinę (lub trochę więcej, zobaczymy) zamieszania na mapie – nawet weterani będą musieli więc dostosować się do nowego środowiska. Za kolejny przykład podano smoka Oceanicznego, którego zabicie poskutkuje pojawieniem się nowych ścieżek, a także rozrośnięciem się trawy. Do tego w każdym kwadracie dżungli pojawi się miodowy owoc. Smok Podniebny z kolei będzie tworzyć prądy powietrzne na mapie, które zapewnią bohaterom chwilowe przyśpieszenie. Górski wywoła fale sejsmiczne, które w rezultacie stworzą skały, tworząc zupełnie nowe ścieżki.

GramTV przedstawia:

Zmienią się również bonusy, które dostają drużyny po zabiciu danego smoka – mają być bardziej nastawione na statystyki naszych bohaterów i zapewniać na przykład dodatkowy pancerz czy odporność na magię. Po zabiciu czwartego Smoka Żywiołów dana drużyna otrzyma natomiast Duszę Smoka – ta pozostaje do końca gry, zapewniając nam silne wzmocnienie. Starszy Smok z kolei zrobi prawie to samo, tyle że wzmocnienie będzie znacznie silniejsze, ale efekt będzie krótkotrwały. Ponadto w okolicach legowisk Barona i Smoków pojawią się nowe zarośla, które mają na celu zapewnienie możliwości kreowania dodatkowych zagrywek, dzięki czemu mamy większe szanse na ogranie przeciwnika i zmianę losów walki. Na górnej i dolnej alei twórcy umiejscowili nisze – tam bohaterowie będą mogli się schować. Wszystko to otwiera sporo nowych opcji strategicznych. Jeżeli chcecie poczytać o reszcie pomniejszych zmian, zapraszamy Was pod ten adres.

Na koniec warto powiedzieć sobie o nowej bohaterce, która trafi do League of Legends już 11 listopada. Będzie nią Senna – niektórzy gracze na pewno skojarzą to imię. Jest to bowiem żona innego bohatera, Luciana, który do gry trafił w 2013 roku. Wówczas wiedzieliśmy jedynie, że została porwana i uwięziona w lampie Tresha, Strażnika Łańcuchów. Wygląda więc na to, że po 6 latach rozstania Lucianowi udało się uwolnić swoją ukochaną. Przy okazji twórcy opublikowali zwiastun, gdzie możemy obejrzeć pamiętny moment. Na ten moment nie znamy jeszcze dokładnych umiejętności Senny – wiemy jedynie, że będzie wspierającym strzelcem. Do tego od dzisiaj na wszystkich graczy, którzy stworzyli swoje konta przed obchodami 10-lecia w kliencie gry czekają nagrody.

Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!