News

Alan Wake's American Nightmare i Observer od dziś za darmo w Epic Games Store

Maria Wawrzyniak, 17.10.2019 19:25 0

W ramach cotygodniowych darmówek w Epic Games Store dzisiaj możecie odebrać kolejne dwie produkcje.

Począwszy od dzisiaj od godziny 17:00 w ramach cotygodniowej promocji w sklepie Epic Games Store przez tydzień możecie odebrać za darmo dwie nowe produkcje – Alan Wake’s American Nightmare oraz Observer. Zainteresowani mogą dodać gry do swojej biblioteki przez tydzień do godziny 17:00 dnia 24 października.

Alan Wake’s American Nightmare jest kontynuacją przygód znanego pisarza z 2010 roku – akcja gry rozgrywa się dwa lata po wydarzeniach z pierwszej części, w niewielkiej miejscowości Arizony niedaleko drogi międzystanowej Route 66. Główny bohater trafia do serialu Night Springs, do którego za młodu pisał scenariusze. Ku swojemu przerażeniu, mężczyzna szybko odkrywa, że fikcja miesza się tutaj z rzeczywistością. Pisarz musi więc stawić czoła swojemu mrocznemu alter ego, czyli seryjnemu mordercy Mr. Scratchowi. Rozgrywka American Nightmare toczy się w otwartym świecie. Deweloperzy zdecydowali się zachować podstawowe elementy mechaniki z poprzedniej części – nadal na przykład walczymy za pomocą światła naszej latarki. Poza kampanią fabularną, która starcza na kilka dobrych godzin, możemy również pograć w dodatkowym trybie Fight Till Dawn, gdzie walczymy z kolejnymi falami wrogów.

Observer to pierwszoosobowy horror psychologiczny od polskiego studia Bloober Team. Zespół znany jest głównie ze słynnej produkcji Layers of Fear. Akcja Observer rozgrywa się w dystopijnych realiach przyszłości, w Krakowie z 2084 roku. Głównym bohaterem gry jest Daniel Lazarski, jeden z detektywów neuronowych zwanych tytułowymi Obserwatorami, którzy posiadają zdolność hakowania umysłów podejrzanych. Lazarski pracuje dla elitarnej jednostki policji finansowanej przez korporację Chiron. Wszystko jednak zmienia się, gdy mężczyzna otrzymuje list od swojego zaginionego syna, w którym przyznaje, że jest wysoko postawionym inżynierem we wspomnianej korporacji. Po tym podejmujemy więc śledztwo, które z kolei prowadzi nas do krakowskich slumsów, gdzie musimy zmierzyć się ze swoimi mrocznymi wspomnieniami. Przemierzamy niepokojące lokacje, wchodząc w interakcje z napotkanymi postaciami niezależnymi. Rozgrywka skupia się także na sekwencjach, w których bohater włamuje się do umysłów podejrzanych, przez co staje się częścią przeżytych przez nich koszmarów, gdzie prym wiodą ich największe lęki.


najnowsze