News

Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutował na Nintendo Switch

Maria Wawrzyniak, 15.10.2019 18:30 3

Doczekaliśmy się – wypadałoby więc przejrzeć pierwsze recenzje. Spoiler: są w większości bardzo pozytywne.

Dzisiaj na konsolach Nintendo Switch zadebiutowała gra Wiedźmin 3: Dziki Gon pod postacią Complete Edition – oznacza to, że zawiera nie tylko wersję podstawową, ale również oba dodatki: Serce z Kamienia oraz Krew i wino. Do tego dołączono oczywiście wszystkie darmowe rozszerzenia, które ukazały się w wersji na innych platformach. Jak wszyscy wiemy, mimo czterech lat na karku, grafika produkcji od studia CD Projekt RED nadal jest imponująca. Właśnie dlatego przeniesienie tak dużej i szczegółowej gry na konsole przenośne okazało się naprawdę trudnym zadaniem – w trybie standardowym Wiedźmin 3 działa w rozdzielczości 540p, natomiast w trybie stacjonarnym po podłączeniu konsoli do stacji dokującej mamy do czynienia z dynamiczną rozdzielczością 720p. Sprzęt oczywiście stara się utrzymywać ją przez większość czasu, jednak podczas szczególnie wymagających scen może ją odrobinę obniżyć. Uspokajamy jednak wszystkich tych, którzy sądzili, że będzie to miało znaczący wpływ na odbiór gry – znaczna większość recenzji, które pojawiły się już w sieci, jest bardzo pozytywna.

Warto przy tym posłużyć się również filmami, w których gracze dokonali porównania – przykładowy filmik przygotowany przez serwis Candyland porównuje na przykład płynność wersji na Nintendo Switch z wersją na PlayStation 4. Pozwala także na ocenę poziomu uproszczenia grafiki – i okazuje się, że wcale nie jest tak źle. Zresztą, zobaczcie sami.

https://youtu.be/9rKV0k84qXo

Biorąc pod uwagę wszystkie recenzje (których średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi aż 85%), wygląda na to, że mamy do czynienia z bardzo dobrą konwersją na wysokim poziomie, jeśli chodzi o kwestie techniczne. W gruncie rzeczy to przecież nadal ten sam Wiedźmin, którego znamy i kochamy.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze