News

Plejada znamienitych gości uświetni drugi Game Music Festival

gram.pl, 11.10.2019 13:55 1

Austin Wintory, Jesper Kyd, Kow Otani i inni. Goście drugiej edycji Game Music Festival potwierdzili swoją obecność we Wrocławiu w dniach 18-19 października 2019.

Do wielkiego święta miłośników muzyki z gier wideo – Game Music Festival vol. 2 – pozostało już zaledwie kilka dni, a tymczasem organizatorzy mają przyjemność potwierdzić obecność wielu znamienitych gości. Podobnie jak w minionym roku, do Wrocławia przylecą światowej klasy kompozytorzy i specjaliści od dźwięku, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami tegorocznego Game Music Festival. Poza trzema koncertami festiwal zaoferuje także kilka warsztatów i paneli dyskusyjnych, które zainteresują nie tylko osoby zajmujące się zawodowo muzyką, ale też pasjonatów ścieżek dźwiękowych do gier. Bilety na wydarzenie możecie nabyć pod tym adresem.

Na liście gości znajdą się m.in.:

Austin Wintory - wielokrotnie nagradzany kompozytor muzyki do gier i filmów, który opowie m.in. o swojej pracy nad muzyką interaktywną do gier Journey oraz Erica. The Symphony of the Desert (koncert z udziałem kompozytora) zaplanowano na wieczór 18 października;

Jesper Kyd - aktywny w przemyśle gier wideo od późnych lat 80., którego pionierski, nowoczesny styl zapewnił mu obecność w wielu najlepszych grach naszych czasów. Kompozytor wystąpi między innymi w trakcie dyskusji z aktorem Davidem Batesonem – czyli niezastąpionym głosem Agenta 47, bohatera serii gier Hitman. Dla obu gości będzie to pierwsze i unikatowe na żywo spotkanie;

Kow Otani - choć swoją karierę oparł głównie na pisaniu muzyki do seriali oraz filmów, obecnie rozpoznawany jest jako autor onirycznego soundtracku do gry Shadow of the Colossus, który zostanie zaprezentowany 19 października podczas sobotniego koncertu The Symphony of the Colossus;

Gareth Coker - artysta młodego pokolenia, rozpoznawalny dzięki swojej muzyce do gry Ori and the Blind Forest;

Marcin „Cedyń” Czartyński – twórca muzyki związany z People Can Fly opowie historię projektu, który wręcz prosił się o ambitne udźwiękowienie, co doprowadziło do zbudowania prawdopodobnie pierwszego, profesjonalnego studia nagrań w europejskim gamedevie.

Oprócz ścieżki edukacyjnej oraz koncertów poświęconych muzyce do gier (Assassin’s Creed II, Journey, ICO, Shadow of the Colossus, The Last Guardian, Abzu, The Banner Saga, Hitman) organizatorzy wraz z partnerami imprezy przygotowali dla uczestników szereg atrakcji, które wypełnią czas podczas tego dwudniowego święta graczy.

Dzięki współpracy Game Muisc Festival z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT goście specjalni tegorocznej edycji GMF przylecą do Wrocławia zza oceanu i z Japonii na pokładach samolotów narodowego przewoźnika. Idea przyświecająca organizatorom festiwalu, której istotą jest poszerzanie muzycznych horyzontów i podążanie za wyobraźnią, jest spójna z wizją PLL LOT.

Game Music Festival vol 2 odbędzie się w dniach 18-19 października we Wrocławskim Narodowym Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego. Bilety na wydarzenie możecie nabyć pod tym adresem.

Gram.pl objął festiwal Game Music Festival vol 2 swoim patronatem medialnym.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze