Twórcy Call of Duty: Modern Warfare zdradzają szczegóły trybu Spec Ops

Wincenty Wawrzyniak
2019/10/10 18:55
0
0

Oprócz czteroosobowych operacji dostaniemy również misje w trybie dla jednego gracza.

Na oficjalnym blogu firmy Activision poświęconym serii Call of Duty pojawił się niedawno obszerny wpis na temat Special Ops, czyli znanego miłośnikom cyklu powracającego trybu rozgrywki kooperacyjnej w grze Call of Duty: Modern Warfare. Twórcy postanowili podzielić się szczegółami na jego temat, dzięki czemu wiemy już, że oprócz współpracy z innymi użytkownikami, odnajdą się tutaj także samotne wilki.

Zacznijmy jednak o tego, czym w ogóle jest tryb Special Ops – chodzi o coś w rodzaju łącznika kampanii fabularnej i rozgrywki sieciowej. Gracze biorą udział w rajdach z kilkoma etapami oraz w krótkich szturmach. Te pierwsze nazwane zostały Operacjami i rozegramy je na największych mapach w czteroosobowych drużynach, dodatkowo mając również opcję publicznego matchmakingu. Drugie natomiast, funkcjonujące jako Misje, będą miały w ofercie możliwość gry w pojedynkę – gra drużynowa jest tutaj opcjonalna.Twórcy Call of Duty: Modern Warfare zdradzają szczegóły trybu Spec Ops

Dostaniemy cztery operacje, które rozegramy na mapie City of Verdansk. Gracze zawalczą przeciwko sterowanym przez komputer przeciwnikom, grając tak długo, aż osiągną określony cel, którym może być między innymi zniszczenie jakiejś infrastruktury – przy tym do dyspozycji dostaną wszystkie rodzaje pojazdów. Rozgrywkę urozmaicą sieciowe killstreaki, a także możliwość wskrzeszania się na polu walki. Ciekawostką jest natomiast fakt, że metoda osiągnięcia celu może być dowolna – nie musimy się ograniczać. Możemy więc zaatakować od frontu, ale równie dobrym rozwiązaniem jest na przykład załatwienie wszystkiego po cichu. Warto zaznaczyć, że do Operacji potrzebujemy czteroosobowej drużyny, jednakże gra pozwoli nam na matchmaking. Uzupełnieniem Operacji są Misje, gdzie rozgrywka drużynowa jest opcjonalna – równie dobrze gracze będą mogli spróbować swoich sił bez czyjejkolwiek pomocy. Mają one – według twórców oczywiście – dostarczać mnóstwa emocji bez względu na to, ile razy je powtórzymy. Pod koniec każdej takiej Misji zostaniemy nagrodzeni odpowiednią liczbą gwiazdek. Najwięksi śmiałkowie będą mogli spróbować „pobić czas Infinity Ward” w osiągnięciu danego celu.

GramTV przedstawia:

Zarówno za udział w Operacjach, jak i Misjach gracze otrzymają specjalne nagrody, które będą mogli następnie wykorzystać w trybie Special Ops oraz w rozgrywce wieloosobowej. Do wyboru będą następujące klasy postaci: szturmowiec, zwiadowca, saper, medyk, inżynier oraz mocno opancerzony strzelec. Na mapach znajdziemy natomiast losowo rozmieszczone skrzynki z killstreakami. Co ważne – wszystkie zadania będą posiadały tło fabularne, bazujące głównie na walce międzynarodowej koalicji Armistica z terrorystami armii Al.-Quatala. Twórcy zapowiedzieli do tego popremierowe wsparcie trybu kolejnymi zadaniami, które mają ukazywać się jednocześnie na wszystkich platformach. Podkreślono przy tym, że tryb hordy Survival, będący zawartością ekskluzywną dla posiadaczy konsol PlayStation 4, nie ma absolutnie nic wspólnego ani z Operacjami, ani z Misjami – jest on jedynie dodatkową formą zabawy w trybie kooperacji.

Do tego w nocy pojawił się oficjalny zwiastun premierowy Call of Duty: Modern Warfare, który obejrzycie poniżej. Przypominamy, że Call of Duty: Modern Warfare zadebiutuje 25 października 2019 roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!