News

Microsoft patentuje matę VR, kontroler ruchu i stylus - czyżby dodatki do Project Scarlett?

Maria Wawrzyniak, 08.10.2019 19:30 0

Bardzo prawdopodobne, że Microsoft kilka interesujących rozwiązań technologii VR. Pytanie tylko, czy chodzi już o Project Scarlett, czy może nadal o Xboxa.

Dzisiaj dostaliśmy oficjalną zapowiedź PlayStation 5, więc pozostaje jeszcze tylko poczekać na ogłoszenie związane z konsolami nowej generacji od firmy Microsoft. Project Scarlett zbliża się wielkimi krokami i wygląda na to, że w planach może być również sprzęt posługujący się technologią rzeczywistości wirtualnej. Firma zdecydowała się opatentować parę interesujących rozwiązań wykorzystujących VR.Źródło: The Verge

Po pierwsze – patent maty. Jak wynika z jego treści, mamy do czynienia ze specjalną matą przeznaczoną dla osób korzystających ze sprzętu VR. Krawędzie oznaczają koniec obszaru wykrywanego przez kamery. Wirtualny dywan? Po drugie – kontroler ruchu. Twórcy opatentowali coś w rodzaju specjalnego kontrolera, który przypomina narzędzia stosowane w konsolach Nintendo Switch czy Wii. Prawdopodobnie będziemy mogli go używać za pomocą tylko jednej ręki, podczas gdy druga będzie trzymać drążek kierunkowy – takie rozwiązanie zastosowano w przypadkach wymienionych marek i ułatwia ono na przykład granie w tytuły, gdzie często machamy mieczem. Po trzecie – stylus (nie mogliśmy znaleźć bezpośredniego linka do patentu, aczkolwiek w sieci pojawiły się obrazki, w tym przypadku będzie to trzecia grafika), czyli specjalny długopis, który pozwoli nam na rysowanie z wykorzystaniem konsoli.

Pamiętajmy jednak, że patenty wcale nie oznaczają, iż jakikolwiek sprzęt, który został zaprezentowany, kiedykolwiek ujrzy światło dzienne – w przeszłości sporo wielkich firm patentowało najróżniejsze projekty, by ostatecznie słuch o nich zaginął. Ciekawe, czy w tym przypadku będzie podobnie.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze