News

Sony przedstawia szczegóły oprogramowania do PlayStation 4 w wersji 7.0

Maria Wawrzyniak, 07.10.2019 18:15 2

Nowa wersja oprogramowania trafi do wszystkich posiadaczy konsoli PlayStation 4 już w tym tygodniu.

Wczoraj na oficjalnym blogu PlayStation pojawiła się informacja o nowym oprogramowaniu do konsol PlayStation 4 – wersja 7.0 zadebiutuje jeszcze w tym tygodniu. Aktualizacja wprowadzi parę usprawnień dla aplikacji Impreza, która pozwala graczom prowadzić czaty tekstowe i głosowe z innymi użytkownikami. Zmian doczeka się również funkcja Remote Play. Wszystkie szczegóły znajdziecie poniżej.

Najciekawszą zmianą jest niewątpliwie ulepszenie jakości gry ze znajomymi, podczas której używamy wewnętrznego czatu PlayStation 4 – zwiększono maksymalną liczbę uczestników Imprezy z ośmiu do szesnastu osób. Do tego poprawki mają również wpłynąć na jakość połączenia sieciowego oraz dźwięku. Gracze ze Stanów Zjednoczonych będą także mogli skorzystać z transkrypcji czatu za pomocą PS4 Second Screen – aplikacja konwertująca mowę na tekst będzie dostępna na urządzeniach przenośnych.

Jeżeli zaś chodzi o funkcję Remote Play, od teraz streamowanie gier będzie możliwe na tabletach i smartfonach z systemem Android 5.0 (lub nowszym). Zainteresowani muszą jednak zaopatrzyć się w przeznaczoną do tego aplikację, którą pobiorą ze sklepu Google Play. Posiadacze urządzeń firmy Apple z grupy iPhone’ów oraz iPad’ów doczekają się usprawnień aplikacji Remote Play App – będą mogli wyświetlić na niej kontroler i blokować orientację ekranu.


najnowsze