News

Fortnite zbyt uzależniające dla młodych osób? Epic Games musi szykować się na kolejny pozew

LM, 07.10.2019 10:05 0

Kanadyjscy prawnicy zamierzają wykorzystać furtkę, jaką otworzyło dla nich WHO, wpisując uzależnienie od gier na listę chorób. Uzależniliście się czy jesteście za starzy?

Wygląda na to, że firma Epic Games może szykować się na kolejny proces sądowy związany z grą Fortnite. Kanadyjscy prawnicy szykują pozew przeciwko twórcom popularnego battle royale, które okazuje się zbyt uzależniające dla nastoletnich graczy, a firma miała specjalnie zaprojektować tak grę, jednocześnie nie ostrzegając odbiorców przed negatywnymi konsekwencjami zabawy w Fortnite. Głównym punktem ataku ma być fakt, że Epic Games w żaden sposób nie ostrzega przed możliwym uzależnieniem od gry, które zostało wpisane na listę chorób przez Światową Organizację Zdrowia. Podsumowując – prawnicy zamierzają wyciągnąć okrągłą sumkę od Epica za brak informacji, że ich gra może prowadzić do zaburzeń psychicznych.

Prawnicy utrzymują, że podczas procesu deweloperskiego gry Epic Games wielokrotnie korzystało z pomocy psychologów, by zaprojektować grę tak, aby była, jak najbardziej wciągająca dla młodych graczy. Do głosu w tym wszystkim dochodzą także rodzice dwóch nastolatków, którym Fortnite zrujnował życie i „gdyby wiedzieli jakie niebezpieczeństwo wiąże się z grą, to nigdy by nie pozwolili grać swoim dzieciom”. Warto przy tym zaznaczyć, że licencja na korzystanie z Fortnite jasno określa, że odbiorcy nie mogą pozywać Epic Games, ale zdaniem prawników wyższą wagę mają tu przepisy zobowiązujące firmy do ostrzegania o niepożądanych skutkach korzystania z towarów i usług. Epic Games jeszcze nie pokusiło się o oficjalny komentarz do przywołanych zarzutów.

To oczywiście nie pierwszy z pozwów przeciwko Epic Games w odniesieniu do Fortnite. Pomijając wszystkie oskarżenia o kradzież tańców i wykorzystanie ich w grze, to studio walczy jeszcze ze sprawą wycieku danych osobowych ze stycznia, przez który gracze mogli podawać się pod inne osoby i korzystać z przypisanych do ich kont sposobów płatności, by dokonywać zakupów w Fortnite.

Fortnite  jest dostępne na PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz urządzeniach mobilnych z iOS i Android.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl

najnowsze