News

Więcej RPG w Skyrimie – modyfikacja Requiem dostępna w najnowszej wersji

LM, 05.10.2019 19:37 5

Twórcy niemal kompletnie wywracają podstawowe mechaniki rozgrywki tak, by całość była bardziej imersyjnym i spójnym doświadczeniem dla fanów gatunku.

Grupa modderów The Requiem Dungeon Masters udostępniła w sieci najnowszą, opatrzoną numerem 3.3.0 wersję swojej długo rozwijanej modyfikacji Requiem – The Roleplaying Overhaul do gry The Elder Scrolls V: Skyrim. Najnowszy build koncentruje się na jeszcze lepszej integracji zawartości dostępnej w dodatku Dragonborn z oryginalnym światem gry. Jest to oczywiście tylko drobny wycinek pracy, jaką modderzy włożyli w rozwój projektu od jego premiery w 2012 roku. Jeśli jakimś sposobem udało Wam się nie słyszeć o modyfikacji Requiem, to musicie wiedzieć, że jest to przedsięwzięcie dedykowane fanom gier RPG. Twórcy postanowili zmienić niemal cały schemat zabawy w Skyrimie, by zabawa była bardziej imersyjnym i spójnym doświadczeniem, które łączy oldskulowe rozwiązania z nieco nowocześniejszym podejściem.

Jeśli graliście w Skyrima, a skoro czytacie ten tekst, to zakładam, że tak było, to zapewne na jakimś etapie zdaliście sobie sprawę, że niezależnie od obranej ścieżki w świecie gry liczy się jedynie siła. Odpowiednio rozwinięta postać mogła sobie poradzić w każdej konfrontacji, brutalnie przebijając się przez wrogów. Requiem – The Roleplaying Overhaul sporo zmienia w tym zakresie i oferuje rozgrywkę, która będzie wymagać różnego, przemyślanego i zarazem taktycznego podejścia do stawianych przed nami wyzwań. Począwszy od zmiany podstawowych zasad – systemu walki, magii czy parametrów postaci – po gruntowną przebudowę poziomu trudności misji po odpowiednie zrównoważenie dostępnego w grze wyposażenia. Wprawdzie w komentarzach można było przeczytać, że dla niektórych graczy mod jest zbyt trudny, ale ich odsyłamy do oryginalnej gry – tam wystarczy maksymalnie rozwinąć płatnerstwo, by przejść całą grę bez większego wysiłku.

Poszukiwaczy nieco innego, nastawionego na kreatywność gracza doświadczenia ze Skyrimem odsyłamy pod ten adres. Koniecznie zapoznajcie się z instrukcją instalacji i uwagami twórców. Pamiętajcie też, że liczba zmian w Requiem determinuje konieczność rozpoczęcia gry na nowo, a w bibliotece także dodatków Dawnguard, Dragonborn i Hearthfire.

Mod powstał z myślą o grze The Elder Scrolls V: Skyrim od Betehsda Softworks.


Jeśli modowanie, to tylko na PC – bogata oferta pecetowych tytułów w ofercie Sferis.pl.

najnowsze