News

Kevin Conroy, głos Batmana, nie został zaangażowany do nowej gry od WB Games Montreal. Nad czym pracuje Rocksteady?

LM, 05.10.2019 15:18 2

Tym samym staje się niemal pewne, że ostatnie wypowiedzi Warner Bros. i Rogera Smitha odnoszą się do nowej gry produkowanej przez WB Games Montreal, ale Rocksteady też tworzy grę na licencji DC Comics.

Nie ulega wątpliwości, że już niedługo doczekamy się oficjalnej zapowiedzi nowej gry z Batmanem w roli głównej, która – jeśli dobrze interpretujemy zajawki twórców – będzie nawiązywać do komiksowego Trybunału Sów. Nawet jeśli przy okazji 80. rocznicy debiutu Batmana mogliśmy zauważyć znaczne poruszenie na kanałach społecznościowych Warner Bros. to wciąż kilka wątków pozostawało luźnych, aż do teraz. W rozmowie z redakcją serwisu JOE aktor Kevin Conroy jednoznacznie zaprzeczył, jakoby miał cokolwiek wspólnego z nowym projektem WB. Tym samym wszystko powoli składa się w logiczną całość – WB Games Montreal, które stworzyło Batman: Arkham Origins, pracuje nad nowym Batmanem, który być może pojawi się na rynku jako Batman: Court of Owls, a głównemu bohaterowi głosu użyczy Roger Craig Smith.

Pozostaje jednak pytanie, nad czym tak właściwie pracuje teraz studio Rocksteady? Twórcy już jakiś czas temu zdradzili, że prowadzą nowy tajny projekt bazujący na komiksowej marce DC, co wielu fanów gier Arkham Asylum, Arkham City, Arkham Knight odebrało jako zapowiedź nowego Batmana. Warto jednak wspomnieć, że jeszcze w 2016 roku ekipa jednoznacznie zapowiedziała, że kończy przygodę z Człowiekiem-nietoperzem, co w świetle doniesień ujętych w poprzednim akapicie zdaje się potwierdzać. Warto przywołać tu też niedawną wypowiedź redaktora Jasona Schreiera z Kotaku, który wspomniał, że gra może opowiadać o grupie superbohaterów. Tym samym możemy przypuszczać, że będzie to Liga Sprawiedliwości albo Legion Samobójców.

Oczywiście do czasu oficjalnych zapowiedzi możemy sobie jedynie spekulować, ale niewykluczone, że wszystko wyjaśni się jeszcze przed końcem tego roku. Co zamawiacie?


Kup gry z Batmanem w roli głównej w sklepie Sferis.pl.

najnowsze