Microsoft Flight Simulator będzie wspierany po premierze przez dekadę

Wincenty Wawrzyniak
2019/10/01 22:15
0
0

Deweloperzy potwierdzili, że będą wspierać tytuł przez co najmniej dziesięć lat po premierze. Całkiem długo.

Wygląda na to, że deweloperzy ambitnego symulatora lotniczego Microsoft Flight Simulator po praktycznie trzynastu latach ciszy zamierzają wrócić z co najmniej potrojoną siłą. Nie dość, że produkcja wygląda wyśmienicie, tak teraz dowiedzieliśmy się, że będzie wspierana przez kolejnych dziesięć lat po premierze, podkreślając przy tym, że jest to minimalna liczba – fani będą w tym czasie otrzymywać aktualizacje, nowe moduły oraz samoloty, a także rozszerzenia. Do tego dojdzie bezpośrednia współpraca ze społecznością fanów produkujących liczne modyfikacje. Powyższe informacje pochodzą prosto od Jorga Neumanna, szefa zespołu deweloperskiego, który pracuje nad grą razem z francuskim studiem Asobo. Mężczyzna potwierdził je wywiadzie z serwisem Ars Technica i zapewnił, że razem z pracownikami nie zamierzają zawieść miłośników cyklu.
Microsoft Flight Simulator będzie wspierany po premierze przez dekadę

Ponadto dowiedzieliśmy się, w jaki sposób firma Microsoft przekonała się do inwestycji w nową odsłonę kultowego symulatora. Twórca przytoczył w tym momencie sytuację z 2016 roku, kiedy studio Asobo pracowało nad okularami HoloLens, przygotowując demo trójwymiarowej symulacji lotu nad Seattle, która – podobnie jak Microsoft Flight Simulator – korzystała z danych satelitarnych wyszukiwarki Bing. Wyniki pracy podobno zachwyciły Phila Spencera, szefa xboksowego działu Microsoftu. Ten po krótkim czasie zaproponował rozwinięcie zaprezentowanej w wersji demonstracyjnej technologii do zbudowania pełnoprawnej produkcji.

GramTV przedstawia:

Microsoft Flight Simulator zadebiutuje w przyszłym roku na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One. Na ten moment nie znamy jeszcze oficjalnej daty premiery, jednak wiemy, że w dniu swojego debiutu produkcja będzie dostępna w usłudze Xbox Game Pass. Zainteresowani mogą udać się na oficjalną stronę, gdzie nadal trwają zapisy do programu Insideruczestnicy regularnie otrzymują najnowsze informacje o rozwoju gry, biorą udział w różnych ankietach oraz mają możliwość zgłaszania własnych pomysłów i sugestii. Do tego dochodzi spora szansa, aby znaleźć się na liście testujących tytuł we wczesnej wersji.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!