News

Nadchodzą nowe funkcje do Epic Games Store

Maria Wawrzyniak, 30.09.2019 14:10 1

Firma opublikowała notkę, w której podzieliła się informacjami na temat istotnych zmian w swoim sklepie.

Być może kojarzycie, że jeszcze do niedawna o szczegółowych planach firmy Epic Games dotyczących platformy Epic Games Store mogli wiedzieć absolutnie wszyscy. I w tej kwestii nic się nie zmieniło – deweloperzy trzymają swoje pomysły oraz różne projekty na jednej tablicy w Trello, której link udostępniono, aby każdy zainteresowany mógł wejść i zobaczyć, co się szykuje, co na razie postanowiono odstawić, z czego zrezygnowano i takie tam. Być może wiecie również, że później firma Epic Games postanowiła nie precyzować tam dat. Nie oznacza to jednak, że sklep nie będzie rozwijany lub będzie rozwijany znacznie wolniej – niedawno wprowadzono na przykład poprawki, które obejmują kilka nowych funkcji oraz wprowadzają nowe możliwości.

Najważniejsza zmiana dotyczy funkcjonowania biblioteki gier w launcherze – teraz możemy oglądać nasze gry w postaci listy, posortowanej albo automatycznie, albo w oparciu o datę uruchomienia. Do tego dochodzi opcja wyświetlania wyłącznie zainstalowanych tytułów. Możemy nawet sprawdzić, ile czasu spędziliśmy w poszczególnej grze, otwierając jej menu. Kolejne modyfikacje dotyczą zakupów oraz ściągania patchów. Epic Games Store obsługuje teraz tak zwane bundle, czyli pakiety kilku gier. Ponadto, dzięki odpowiednich optymalizacji oraz nowych narzędzi, aktualizacje będą teraz wymagać od użytkowników ściągnięcia znacznie mniejszych ilości danych.

Co jeszcze? Właściwie to by było na razie na tyle – twórcy zapowiedzieli jedynie kilka poprawek, które mają znaleźć się w kolejnych aktualizacjach. Otrzymamy między innymi wsparcie 3D Secure w Europie, które umożliwi SIlne Uwierzytelnienie Klienta i dostosuje sklep do wymagań prawnych), nakładę, będącą czymś w rodzaju Steam Overlay oraz, przede wszystkim, zupełnie nowy wygląd sklepu.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze