News

Zapowiedziano Lost Viking: Kingdom of Women – przygodówkę z elementami survivalu w wikińskich realiach

LM, 28.09.2019 17:56 2

Debiutancki projekt warszawskiego studia ForestLight ukaże się w 2020 roku. Zobacz zwiastun, screeny i poznaj szczegóły.

Firma Ultimate Games rozbudowała swoje portfolio wydawnicze o nową pozycję – bazującą na historiach wikingów trzecioosobową przygodówkę z elementami walki o przetrawianie zatytułowaną Lost Viking: Kingdom of Women. Debiutancka produkcja warszawskiego ForestLight Games powstaje z myślą o komputerach osobistych z datą premiery zaplanowaną na 2020 rok. Nie wspomniano o konkretnej dacie premiery ani pozostałych platformach sprzętowych, ale za to dowiedzieliśmy się nieco o samej grze.

Akcja Lost Viking: Kingdom of Women rozpoczyna się podczas jednej z wikińskich wypraw w poszukiwaniu lepszego miejsca do życia lub chociaż solidnej porcji łupów. Ekspedycją dowodzi nasz protagonista – Ragnald. Niestety wikingowie wpadają w pułapkę zastawioną przez wojowniczki z tytułowego Królestwa Kobiet. Jedynym ocalałym mężczyzną jest Ragnald, którego uratował jego wilk Ragi, a my wraz z czworonożnym towarzyszem przemierzamy zakątki nieprzyjaznych ziem, by odbić żonę i dzieci protagonisty z rąk wojowniczych kobiet.

Tytuł skupia się na eksploracji i okazjonalnych walkach z zagrożeniami, ale główny nacisk położono tu na aspekty walki o przetrwanie. Ragnald musi nie tylko dobrze nawigować na obcym terenie, ale też polować na lokalną zwierzynę, zapewnić sobie bezpieczne schronienie, a nawet wystrzegać się leśnych owadów. Oczywiście największym zagrożeniem dla losów wyprawy będą ludzie, a twórcy zamierzają oddać do naszej dyspozycji rozbudowany system wytwarzania wyposażenia i rozmaitych przedmiotów użytkowych.

Rzućcie okiem na załączoną do wiadomości galerię i zwiastun.

gallery:13256 https://www.youtube.com/watch?v=dgcvNcAvnrE

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze