Już ponad 95 milionów graczy chociaż raz wcieliło się w asasyna – Ubisoft chwali się wynikami marki Assassin’s Creed

LM
2019/09/28 15:55
3
0

Wygląda na to, że pomimo wielu potknięć i głosów niezadowolenia seria jest największym motorem napędowym finansów Ubisoftu.

Francuski producent i wydawca Ubisoft pochwalił się komercyjnym wynikiem tytułów z serii Assassin’s Creed. Okazuje się, że od premiery pierwszej gry z cyklu w 2007 roku marka sprzedała się w liczbie ponad 140 milionów egzemplarzy. Ponadto firma ujawniła, że po dowolną odsłonę serii sięgnęło ponad 95 milionów unikalnych graczy. Wynik z pewnością nikogo nie dziwi, ale dla porównania warto dodać, że jeszcze w 2016 roku na liczniku marki było niewiele ponad 100 milionów sprzedanych egzemplarzy. Łatwo wywnioskować, że Ubisoft obrał właściwy kierunek, nieco odmieniając formułę rozgrywki w grach Origins i Odyssey, ale dodatkowe kopie z pewnością naliczono dzięki wydanej w 2016 roku The Ezio Collection, czyli zbiorczej edycji zremasterowanych gier: Assassin's Creed II, Assassin's Creed Brotherhood oraz Assassin's Creed Revelations.

Już ponad 95 milionów graczy chociaż raz wcieliło się w asasyna – Ubisoft chwali się wynikami marki Assassin’s Creed

GramTV przedstawia:

Omówione tu informacje z pewnością ucieszą fanów cyklu, ale mogą też zasmucić wielbicieli takich serii jak Prince of Persia czy Splinter Cell. W przypadku tej pierwszej nie wiadomo, czy kiedykolwiek jeszcze doczekamy się kolejnej przygody, a mając pewne źródło dochodu, Ubi wcale nie musi się też spieszyć z następnym rozdziałem historii Sama Fishera. Ostatecznie pierwsza z nich jest już tematem plotek, a druga z nich z pewnością powstanie, ale z pewnością asasyni przeleją jeszcze sporo krwi, zanim to nastąpi. Dla porównania, marka Far Cry ma na liczniku 50 milionów sprzedanych kopii, a Splinter Cell jedynie 30 milionów. Oczywiście skala też ma znaczenie, bo w ciągu kilkunastu ostatnich lat Assassin’s Creed doczekało się ponad 20 gier, a kolejna, zaplanowana na 2020 rok odsłona, jest już w produkcji.

Która z odsłon Assassin’s Creed przypadła Wam najbardziej do gustu? Która była najgorsza? Znajdzie się ktoś, kto zagrał we wszystkie?


Kup gry z serii Assassin’s Creed w sklepie Sferis.pl.

Komentarze
3
dariuszp
Gramowicz
29/09/2019 04:58

Nom, Kassandra była dobra. Ale generalnie cała seria jest po prostu NUDNA. Jak flaki z olejem.

W nowych widać inspiracje Wiedźminem ale niestety zabrakło tego co wiedźmina czyni grą specjalną.

Side questów które mają głębię i sens.

MisioKGB
Gramowicz
28/09/2019 23:22

Z całym szacunkiem dla całej serii oraz świetnego Origins i Odyssey, po przejściu Horizon Zero Dawn mógłbym śmiało powiedzieć, że Francuzi mają jeszcze wiele do nauczenia chociażby właśnie od Holendrów. Gdyby tylko zapożyczyli tak angażujący gameplay i zrezygnowali z tych durnych misji typu przynieś wynieś pozamiataj to na pewno ostatnie części Assassina byłyby o niebo lepsze. Nie były złe, nie zrozumcie mnie źle, osobiście uwielbiam antyk, ale no niestety, to nie jest 2007 rok, nie można klepać tej samej mechaniki przez tyle lat...

Levario
Gramowicz
28/09/2019 22:00

Kasandra z Oddysey zawładnęła moim sercem <3 i mam nadzieję, że twórcy przeniosą ją do kolejnej odsłony. Zrobią coś w stylu Ezio ;) jednak to Origins najbardziej zapadło mi w pamięci. Może ze względu na nową formułę, bo w Oddysey nie było już aż takiego "wow". Ogormną wadą jest ilość punktów do odkrycia. Odkrywając to wszystko ma się wrażenie, że to nie jest gra fabularna osadzona w otwartym świecie, a gra eksploracyjna z elementami fabularnymi niestety :/ za dużo tego! i zbyt powtarzalne.
Trwa Wczytywanie