News

Już ponad 95 milionów graczy chociaż raz wcieliło się w asasyna – Ubisoft chwali się wynikami marki Assassin’s Creed

LM, 28.09.2019 15:55 3

Wygląda na to, że pomimo wielu potknięć i głosów niezadowolenia seria jest największym motorem napędowym finansów Ubisoftu.

Francuski producent i wydawca Ubisoft pochwalił się komercyjnym wynikiem tytułów z serii Assassin’s Creed. Okazuje się, że od premiery pierwszej gry z cyklu w 2007 roku marka sprzedała się w liczbie ponad 140 milionów egzemplarzy. Ponadto firma ujawniła, że po dowolną odsłonę serii sięgnęło ponad 95 milionów unikalnych graczy. Wynik z pewnością nikogo nie dziwi, ale dla porównania warto dodać, że jeszcze w 2016 roku na liczniku marki było niewiele ponad 100 milionów sprzedanych egzemplarzy. Łatwo wywnioskować, że Ubisoft obrał właściwy kierunek, nieco odmieniając formułę rozgrywki w grach Origins i Odyssey, ale dodatkowe kopie z pewnością naliczono dzięki wydanej w 2016 roku The Ezio Collection, czyli zbiorczej edycji zremasterowanych gier: Assassin's Creed II, Assassin's Creed Brotherhood oraz Assassin's Creed Revelations.

Omówione tu informacje z pewnością ucieszą fanów cyklu, ale mogą też zasmucić wielbicieli takich serii jak Prince of Persia czy Splinter Cell. W przypadku tej pierwszej nie wiadomo, czy kiedykolwiek jeszcze doczekamy się kolejnej przygody, a mając pewne źródło dochodu, Ubi wcale nie musi się też spieszyć z następnym rozdziałem historii Sama Fishera. Ostatecznie pierwsza z nich jest już tematem plotek, a druga z nich z pewnością powstanie, ale z pewnością asasyni przeleją jeszcze sporo krwi, zanim to nastąpi. Dla porównania, marka Far Cry ma na liczniku 50 milionów sprzedanych kopii, a Splinter Cell jedynie 30 milionów. Oczywiście skala też ma znaczenie, bo w ciągu kilkunastu ostatnich lat Assassin’s Creed doczekało się ponad 20 gier, a kolejna, zaplanowana na 2020 rok odsłona, jest już w produkcji.

Która z odsłon Assassin’s Creed przypadła Wam najbardziej do gustu? Która była najgorsza? Znajdzie się ktoś, kto zagrał we wszystkie?

https://www.youtube.com/watch?v=RjQ6ZtyXoA0

Kup gry z serii Assassin’s Creed w sklepie Sferis.pl.

najnowsze