News

Infinity Ward odpowiada na krytykę ekskluzywności trybu Survival w Modern Warfare

Maria Wawrzyniak, 26.09.2019 16:00 1

Nie trzeba było długo czekać, aby rozpętała się dyskusja i gracze zaczęli krytykować sytuację.

Wczoraj pisaliśmy o ekskluzywności specjalnych misji kooperacyjnych Spec Ops (czyli tak zwanego Survival Mode) w Call of Duty: Modern Warfare – przez pierwszy rok od premiery będą one zarezerwowane wyłącznie dla konsol PlayStation 4. Pewna informacja, zapisana bardzo drobnym drukiem, ujawniła, że okres tej ekskluzywności minie dopiero 1 października 2020 roku. Krótko po tym ogłoszeniu w internecie rozpętała się burza – aczkolwiek chyba nikogo nie zaskoczy fakt, że nowinka spotkała się z falą bardzo negatywnych reakcji ze strony społeczności graczy. Bardzo dużo fanów grozi nawet twórcom bojkotem, przy okazji krytykując ich chciwość i obojętność. Cóż.

Jednym z miejsc, gdzie krytyki jest aktualnie najwięcej, jest oczywiście serwis Reddit – oficjalny subreddit Call of Duty: Modern Warfare został dosłownie zalany negatywnymi komentarzami rozczarowanych fanów serii. Cała ta nieprzyjemna sytuacja spowodowała, że deweloperzy zdecydowali się skomentować sprawę. Zaczęli więc od podkreślenia, że trybem ekskluzywnym dla PlayStation 4 będzie wyłącznie wariant Survival – pozostałe elementy trybu Spec Ops zadebiutują na innych platformach sprzętowych. Pojawiło się również zapewnienie, iż wszyscy deweloperzy starają się i robią absolutnie wszystko, aby najnowsze Call of Duty: Modern Warfare było najlepszą odsłoną cyklu. Jak nietrudno się domyślić, absolutnie nikogo taki komentarz nie usatysfakcjonował.

Prawdopodobnie najbardziej udzielającym się w dyskusji deweloperem był Taylor Kurosaki, który w Infinity Ward odpowiada za fabułę gier. Twórca otwarcie stwierdził, że decyzja na temat ekskluzywności zapadła znacznie wyżej, a jego współpracownicy (postawieni, równie jak on, wciąż całkiem wysoko) najzwyczajniej w świecie nie mieli na to większego wpływu. Gracze zaczęli się domyślać, że w takim razie najbardziej prawdopodobną wersją zdarzeń jest taka, w której to Activision, czyli wydawca gry, zdecydował się na czasową wyłączność Survival Spec Ops na PlayStation 4. Nie byłoby to właściwie niczym zaskakującym, ponieważ firma ma aktualnie kontrakt z Sony, na mocy którego konsole PS4 otrzymują różne exclusive’y z cyklu Call of Duty – przypomnijmy na przykład, że przez to chociażby wypuszczano dodatki z mapami na sprzęt Sony miesiąc przed wszystkimi innymi platformami sprzętowymi. Jedynym pocieszeniem może być fakt, że Modern Warfare to ostatnia produkcja obejmująca kontrakt Activision z Sony, więc gracze mogą mieć nadzieję, iż w przypadku kolejnej odsłony wydawca nie zrobi takiego numeru ponownie. Z drugiej strony, kto mu zabroni? Pewnie nikt.

Call of Duty: Modern Warfare zadebiutuje już 25 października bieżącego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

najnowsze