News

Obsidian Entertainment poszukuje osób do pracy nad wysokobudżetowym RPG

Maria Wawrzyniak, 22.09.2019 21:25 2

Studio Obsidian Entertainment opublikowało oferty pracy dla nowych deweloperów do pracy nad tajemniczym projektem RPG z wysokim budżetem.

Amerykański zespół deweloperski Obsidian Entertainment aktualnie ostro przygotowuje się do premiery swojej najnowszej produkcji The Outer World, która została zaplanowana na 25 października bieżącego roku. Czasu zostało więc niewiele, ale nawet to zdaje się nie być dla firmy przeszkodą, aby równocześnie pracować nad kilkoma innymi, nieujawnionymi projektami. Ostatnio studio opublikowało również oferty o pracę.

Firma poszukuje aż dwunastu nowych deweloperów, którzy dołączą do liczącego ponad dwieście innych pracowników zespołu – twórcy potrzebują całej gamy specjalistów, w tym na przykład grafikówprogramistów czy projektantów interfejsu. Prace natomiast mają dotyczyć wysokobudżetowego tytułu z gatunku RPG z segmentu AAA. Akcja przedstawiona będzie zarówno z perspektywy trzeciej, jak i pierwszej osoby. Tytuł powstanie na bazie silnika Unreal Engine 4 (tego samego, którego użyto przy produkcji The Outer Worlds). Poza tym wspomniany został cykl dnia i nocy, walki w zwarciu oraz na odległość, a nawet tryb wieloosobowy – Obsidian poszukuje między innymi programisty sieciowego.

Jeśli jesteście w temacie, to prawdopodobnie wiecie, że w ubiegłym roku oficjalnym właścicielem studia stała się firma Microsoft i to właśnie ona będzie współfinansować nowe projekty. Zespół nie musi więc zamartwiać się kwestiami finansowymi czy chociażby dostępnymi zasobami, bo najzwyczajniej w świecie mają zarówno pieniądze, jak i możliwości. Pozostaje więc tylko czekać na konkretne informacje.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

najnowsze