News

Turowa strategia Narcos: Rise of the Cartels zadebiutuje jesienią na PC i konsolach

LM, 21.09.2019 17:00 0

Możliwość zabawy po obu stronach narkotykowej wojny, unikalny klimat serialu i ciekawe nowinki w mechanice taktycznych strategii.

Gratka dla fanów telewizyjnej serii wyprodukowanej przez platformę streamingową Netflix. Firmy Curve Digital i Kaju oficjalnie zapowiedziały strategię turową zatytułowaną Narcos: Rise of the Cartels. Ta zgodnie z ujawnionymi informacjami ukaże się jesienią tego roku na komputerach osobistych i konsolach, by umożliwić nam odtworzenie wydarzeń rozgrywanych w pierwszym sezonie serialu Netfliksa. Całość ma zaoferować unikalny klimat serii, udział głównych bohaterów serialu i możliwość rozegrania kampanii zarówno po stronie kartelu Medellin, jak i DEA.

Na gruncie mechaniki tytuł mocno przypomina nowe osłony serii XCOM, ale pojawi się kilka ciekawych elementów. Jednym z nich jest możliwość bezpośredniego wcielenia się w członka zespołu i rozegranie w perspektywie trzecioosobowej kluczowych dla starcia momentów. Obok tego dowiedzieliśmy się, że pomimo podziału na tury, jednostki obu stron będą poruszać się równocześnie, co zmusi nas do jeszcze lepszej kalkulacji możliwości oponenta. To tylko wybrane nowinki, ale twórcy już zdążyli przykuć moją uwagę.

Ostatecznie Narcos: Rise of the Cartels stoi odpowiednią kompozycją zespołu. Do wybranych zadań lepiej sprawdzą się określone postacie i bohaterowie dysponujący unikalnymi umiejętnościami. Jeśli naszym podwładnym uda się przeżyć wystarczająco długo, to zdobędą odpowiednie doświadczenie i staną się skuteczniejsi w walce. Ot, standardowe mechaniki RPG-a w dzisiejszych strategiach taktycznych.

Dokładnej daty premiery jeszcze nie znamy, ale Narcos: Rise of the Cartels powinno ukazać się najpóźniej w grudniu. Tymczasem zapraszamy na prezentację obu stron konfliktu. A jeśli nie mieliście okazji zapoznać się z serialem Narcos na Netflix, to dużo dobrego przed Wami.

https://www.youtube.com/watch?v=aI9NIvSneO4 https://www.youtube.com/watch?v=HSNn9cHkwj0

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze