Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Nowa aktualizacja Steama koncentruje się na poprawkach systemu rekomendowania gier

Maria Wawrzyniak
2019/09/14 16:30

Wczoraj firma Valve udostępniła nową aktualizację dla swojej platformy Steam. Tym razem poświęcono szczególną uwagę systemowi rekomendowania gier.

Firma Valve Software postanowiła umilić graczom czekanie na odświeżony wygląd biblioteki gier Steam i wczoraj udostępniła nową aktualizację dla swojej platformy, skupiając się w szczególności na usprawnieniu systemu rekomendowania gier. Dzięki łatce powinien od teraz działać znacznie sprawniej, dzięki czemu gracze mają trafiać na coraz więcej tytułów, które rzeczywiście mogą im się spodobać. Informację razem ze szczegółami Valve zamieściło w notce na swoim blogu.Nowa aktualizacja Steama koncentruje się na poprawkach systemu rekomendowania gier

Twórcy przyznają, że wcześniej nie byli zadowoleni z systemu, ponieważ na dole strony głównej oraz w dziale Podobne tytuły platforma nie rekomendowała wystarczająco dużo różnych gier – przynajmniej nie tyle, żeby firma była zadowolona. W notce zaznaczono również, że gracze dzieli się swoimi opiniami na temat działu Polecane dla Ciebie i to właśnie dzięki tym opiniom zdecydowano się wprowadzić zmiany. Dział bowiem zbyt często wyświetlał najpopularniejsze tytuły, co zaś świadczyło o tym, że nie był dostatecznie spersonalizowany.

Chcieliśmy odnaleźć sposób na odpowiedzenie na Wasze komentarze, dlatego zaczęliśmy szukać błędów i zdecydowaliśmy się na pewien eksperyment. (...) Znalezione błędy obejmowały na przykład dział “podobne według tagów” na liście rekomendacji, gdzie najlepiej oceniane gry (a kategoria nie zmienia się zbyt często) miały zbyt duży wpływ na to, co widzieli użytkownicy. Zmieniliśmy to, odkrywając równocześnie, że w niektórych miejscach nasza skala czasu wykorzystana do obliczania popularności była zbyt wąska, co skutkowało z kolei nieprzewidzianą, zbyt małą widocznością niektórych gier. Rozszerzyliśmy okres używany w tych obliczeniach.

GramTV przedstawia:

Jak się okazuje, jedną z głównych przyczyn problemu były najzwyklejsze w świecie bugi, które dotyczyły zarówno tagów, jak i wspomnianej skali czasu, którą wykorzystuje się przy obliczaniu popularności gier. Ponadto Valve postanowiło udowodnić, że modyfikacje wprowadzone do systemu są skuteczne – ponownie zmierzono liczbę gier, których strony otwierali gracze poprzez dział Polecane dla Ciebie, po czym w grupie osób testujących aktualizację odnotowano znaczny wzrost zarówno w zakresie odwiedzanych produkcji, jak i w średniej liczbie odsłon.Wygląda więc na to, że od teraz Steam rzeczywiście będzie nam sugerować tytuły, które nas naprawdę zainteresują. Pozostaje tylko przekonać się na własnej skórze!


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!