Nowy wygląd biblioteki Steam już w tym miesiącu

Maria Wawrzyniak
2019/09/05 15:50

Firma Valve zapowiedziała wprowadzenie wersji beta wyglądu biblioteki Steam. Ma to nastąpić jeszcze w tym miesiącu, a wszystkie informacje pojawiły się podczas konferencji w Seattle.

Jeśli myśleliście, że ostatecznie nie dożyjecie nowego wyglądu biblioteki gier Steam, to mamy dla was dobrą wiadomość – dożyliście! Platforma firmy Valve definitywnie potrzebowała gruntownego odświeżenia od dawna i wygląda na to, że nowa epoka właśnie nadeszła. Wprawdzie plotki na ten temat pojawiały się w internecie od dobrych kilkunastu miesięcy, tak dopiero w marcu zaprezentowano oficjalnie nowy wygląd oraz przedstawiono pokrótce funkcjonalność – miało to miejsce podczas tegorocznej odsłony Game Developers Conference w marcu. Kolejna zapowiedź nastąpiła w trakcie konferencji w Seattle, która odbyła się w ubiegłym tygodniu. Poznaliśmy kolejne szczegóły oraz datę wprowadzenia zmian do biblioteki Steam. Nowy wygląd pojawi się we wrześniu.Nowy wygląd biblioteki Steam już w tym miesiącuNa początek zobaczyliśmy stronę główną. Kafelki zostały podzielone na trzy główne kategorie: co nowego, ostatnie gry oraz ostatnia aktywność znajomych. Dzięki pierwszej kategorii będziemy mogli być na bieżąco z wszelkimi nowościami dotyczącymi naszych ulubionych gier. Nowości będą dotyczyć między innymi specjalnych wydarzeń, ważnych ogłoszeń, czy nawet organizowanych turniejów. Valve zdecydowało się również zastosować tutaj system priorytetów – informacje dotyczące tytułów, w które gramy bardzo rzadko lub nie gramy wcale, znajdą się na końcu listy. Kategoria ostatnie gry mówi sama za siebie. Jeśli zaś chodzi o ostatnią aktywność znajomych, Valve postanowiło trochę więcej uwagi poświęcić kontaktom ze znajomymi. Będziemy więc nie tylko widzieć, w co ostatnio grali nasi koledzy czy koleżanki, ale bardzo łatwo sprawdzimy także ich ostatnią aktywność – czym aktualnie się interesują, co dodali do listy życzeń i wiele innych.Zmiany zaszły również w systemie kategoryzacji poszczególnych tytułów. Jeśli regularnie korzystacie ze Steama, to wiecie zapewne, że dotychczas ten system był dość sztywny i opierał się jedynie na tagach. Teraz to my będziemy mogli znacznie więcej zrobić. Użytkownicy mają bowiem dostać możliwość dodawania gier do danych kategorii, dzięki czemu pomogą automatycznemu narzędziu w lepszej personalizacji swojej biblioteki. Do tego pojawią się specjalne kolekcje, które będą pełnić funkcję półek. Nowością są także podsumowania po zakończeniu gry – po wyjściu z danej sesji, otrzymamy raport z informacjami dotyczącymi ostatniej rozgrywki. Znajdą się tam między innymi odblokowane osiągnięcia czy zdobyte karty.

Na koniec poruszono kwestię Steam Labs. Zapowiedziano między innymi mikrotrailery, czyli bardzo krótkie, trwające około sześć sekund, automatycznie generowane prezentacje gier, które niedługo mają zostać udostępnione dla każdego tytułu. Projektant Alden Kroll zaznaczył, że jakikolwiek dalszy rozwój wszelkich nowości w dużej mierze będzie zależeć od nas samych, czyli użytkowników, oraz naszych opinii. Firma chętnie przyjmie wszelkie sugestie czy uwagi.

GramTV przedstawia:

Wersja beta nowej biblioteki Steam zostanie wprowadzona 17 września.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!