News

Close to the Sun – pecetowa przygdówka z elementami horroru zmierza na konsole

LM, 14.09.2019 19:25 0

Tytuł ukaże się na PlayStation 4, Xboksie One i Nintendo Switch przed końcem października.

Firma Wired Productions pokusiła się o oficjalną zapowiedź konsolowego wydania najnowszej produkcji studia Storm in a Teacup – pierwszoosobowej przygodówki z elementami horroru zatytułowanej Close to the Sun. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez wydawcę Close to the Sun zadebiutuje dokładnie 29 października na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch, a omawianym doniesieniom towarzyszył załączony poniżej zwiastun. Materiał wideo porównuje jakość oprawy graficznej dla konsolowego wydania na wszystkich nadchodzących platformach sprzętowych. Przy okazji poznaliśmy też zawartość edycji kolekcjonerskiej tytułu, którą dedykowano konsolowym wersjom.

Tytuł prezentuje alternatywą wersję przełomu XIX i XX wieku, gdzie upowszechniły się wynalazki Nikoli Tesli. Akcja rozgrywa się na statku badawczym wynalazcy, na którego pokład wsiada Rose – młoda dziennikarka poszukująca zaginionej siostry. Kobieta szybko zdaje sobie sprawę z faktu, że statek został opanowany przez tajemnicze stwory, wszyscy pracownicy jednostki są martwi, a ona sama trafiła w sam środek tego koszmaru. Rozgrywka koncentruje się na eksploracji, rozwiązywaniu licznych zagadek środowiskowych i wiązaniu kolejnych wątków linii fabularnej.

Close to the Sun zadebiutowało w maju tego roku i mimo rozbieżnych, aczkolwiek raczej pozytywnych ocen recenzentów, spotkało się z bardzo negatywnym odzewem graczy. Bardzo możliwe, że większości z nich nie spodobał się fakt, że pecetowa wersja gry ukazała się wyłącznie za sprawą platformy Epic Games Store.

https://www.youtube.com/watch?v=HsptEVS-vXo

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze