News

Yakuza 7 z wyścigami gokartów, postaciami pomocniczymi i innymi nowościami od SEGI

Maria Wawrzyniak, 11.09.2019 15:50 0

Po oficjalnej zapowiedzi nowej gry ze znanej serii Yakuza do internetu powoli zaczynają napływać nowe informacje.

Pod koniec ubiegłego miesiąca informowaliśmy Was o oficjalnej zapowiedzi nowej gry z kultowej serii Yakuza, tym razem z siódemką na końcu. Tytuł ma już jednak swój angielski tytuł – dla nas będzie to Yakuza: Like a Dragon. Wiemy także, że ma to być rzekomo najdłuższa gra z całego cyklu, która w dodatku zapoczątkuje zupełnie nową erę – twórcy postanowili bowiem pójść w kierunku gatunku RPG. Dostaniemy turowy system walki oraz zupełnie nowego bohatera, Ichibana Kasugę. Teraz natomiast otrzymaliśmy kolejną garść interesujących informacji.Z racji tego, że główna postać jest wielkim fanem kultowej serii RPG-ów Dragon Quest, uczestnicy wszelkich turowych potyczek w Yakuza: Like a Dragon będą mogli zmieniać się w “postacie rodem z fantasy RPG – niektórym wyrośnie na głowie barwny irokez, inni będą dzierżyć wymyślną broń białą w dłoniach, a jeszcze inni skryją się za wielkimi tarczami. Jeżeli zaś podczas walki zwątpimy w zwycięstwo, będziemy mogli przyzwać za odpowiednią opłatą postacie pomocnicze (tak zwane Summony, będące nawiązaniem do serii Final Fantasy) poprzez naszego smartfona. Tego w grze oczywiście. O pomoc poprosimy między innymi Gary’ego Bustera Holmesa czy Gondawarę, a także wiele innych postaci z całego uniwersum Yakuzy. Przyzwani sojusznicy dołączą do walki, w której będą nas wspierać swoimi unikalnymi atakami czy nawet leczniczymi przedmiotami.

Wiemy jednak, że Yakuza nie byłaby Yakuzą, gdyby nie miała minigier. SEGA postanowiła ujawnić kilka z nich – weźmiemy udział chociażby w wyścigach gokartów Dragon Cart, w trakcie których będziemy mogli pozyskać nową broń. Kolejną minigrą będzie gra rytmiczna, dostępna podczas wizyt w kinie, ponieważ nasz bohater bardzo często zasypia podczas seansów, a naszym zadaniem będzie zapobiec zamknięciu się jego oczu – jakkolwiek absurdalnie to nie brzmi. Do tego wszystkiego twórcy zapewnią graczom możliwość udziału w minigrach hazardowych PachiSlot.

Yakuza 7 ukaże się 16 stycznia w Japonii w wersji na PlayStation 4. Data premiery wydania zachodniego została zaplanowana na 2020 rok.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

najnowsze