News

Nowy Splinter Cell w drodze? Ujawnia go... oferta gogli Sama Fishera

pepsi, 04.09.2019 18:50 0

Jeden ze sklepów wystawił na sprzedaż replikę gogli noktowizyjnych Sama Fishera. Opis produktu zawierał interesującą informacje dla fanów serii Splinter Cell.

Gogle sonarowe, nieodzowny atrybut Sama Fishera, znalazły się w sprzedaży w sklepie GameStop – na krótko, bowiem sieć szybko zdjęła kolekcjonerski gadżet ze swojej oferty. Powodem może być informacja, jaką nieostrożni pracownicy mimowolnie ujawnili w opisie produktu. Jego fragment brzmiał bowiem: “Po raz pierwszy od debiutu Splinter Cella w 2002 roku, po dziewięciu świetnie sprzedających się tytułach AAA+ i dziesiątej premierze na horyzoncie, możesz wejść w posiadanie słynnych gogli sonarowych Sama Fishera”. Gogle mają trafić do sprzedaży w listopadzie.

Czyżby zatem Ubisoft prowadził prace nad nową odsłoną serii? Ostatnie doniesienia w tej sprawie nie napawały optymizmem. Według źródeł, do których dotarł Jason Schreier z Kotaku, francuska firma nawet nie rozpoczęła produkcji kolejnego Splinter Cella. Yves Guillemot na jednej z imprez branżowych ogólnikowo przekonywał z kolei, że seria powróci we właściwym czasie. W jednym z wcześniejszych wywiadów wyliczał z kolei powody, dla których na nową odsłonę przygód Sama Fishera czekamy tak długo.

Tymczasem po sieci krąży jeszcze jedna plotka związana z powrotem Splinter Cella. Ubisoft otwiera aż 50 nowych etatów do pracy nad projektem VR-owym. Nieoficjalnie wiadomo, że ma on powstawać niemieckim studiu BlueByte, znanym głównie z serii Settlers i Anno. Mając w pamięci słowa Guillemota o “innym rodzaju doświadczeń”, jakie Splinter Cell mógłby zaoferować w przyszłości, niektórzy łączą te dwie rzeczy, upatrując we wspomnianym projekcie właśnie nowej gry z Samem Fisherem w roli głównej.

Gry z serii Splinter Cell w sklepie sferis.pl

najnowsze