Alan Wake i Control współdzielą to samo uniwersum

LM
2019/09/04 13:20
1
0

Wygląda na to, że studio Remedy powoli zaczyna nakręcać fanów na kontynuację wydarzeń z Bright Falls.

Jeśli poświęciliście nieco więcej czasu na zapoznanie się z dostępnymi w sieci recenzjami (w tym naszą) najnowszej produkcji studia Remedy Entertainment – Control, to zapewne wiecie, że w grze pojawiły się nawiązania do gry Alan Wake. Te są na tyle znaczące, że bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że obie gry osadzono w tym samym fantastycznym uniwersum. Tym samym niewykluczone, że Remedy postanowiło lekko podgrzać atmosferę pod mogącą nastąpić w każdej chwili zapowiedź gry Alan Wake 2, szczególnie że prawa do marki powróciły w ręce deweloperów. Jednocześnie niewykluczone, że zabawa w Control pozwoli lepiej zrozumieć wydarzenia w Alan Wake i vice versa. O czym mowa? Tego dowiecie się z poniższego akapitu, ale już teraz ostrzegamy, że ten zawiera istotne informacje, których powinni wystrzegać się gracze planujący dopiero rozpocząć zabawę z omawianymi tytułami.

Alan Wake i Control współdzielą to samo uniwersum

GramTV przedstawia:

Okazuje się, że incydentom zaprezentowanym w grze Alan Wake przyglądało się także obecne w Control Federalne Biuro Kontroli, a raporty z gry rzucają nieco światła na wydarzenia z Bright Falls. Według nich Alan Wake został sklasyfikowany jako jednostka zdolna do korzystania z paranormalnych zdolności, dzięki związaniu z obiektem mocy. Za pomocą nowych możliwości pisarz wykreował, a następnie przeniósł się do alternatywnej rzeczywistości. W tym samym czasie jego żona przeniosła się do specjalnego pokoju w Najstarszym Domu, który stanowi jednocześnie portal do alternatywnego wymiaru. Podczas wydarzeń ukazanych w Alan Wake Alice była uwięziona w Najstarszym Domu.

Ukłon w stronę fanów, a może przygotowanie do zapowiedzi kontynuacji? Odpowiedź na to pytanie poznamy zapewne już w nadchodzących miesiącach. Control dostępne jest na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

Komentarze
1
MisioKGB
Gramowicz
04/09/2019 16:01

Tak!! ❤️