Ponowna premiera Doom 64 powoli staje się faktem – tytuł zarejestrowany przez australijską agencję ratingową

LM
2019/09/03 10:31
0
0

Przecieków od agencji ratingowych ciąg dalszy, a zapowiedzi jak nie było – tak nie ma.

Przy okazji tegorocznej edycji QuakeCon światło dzienne ujrzały konsolowe wydania trzech klasycznych odsłon serii Doom. Jednocześnie mogliśmy przypuszczać, że na tym nie koniec dobrych wiadomości ze strony Betehesdy, gdyż w bazie europejskiej agencji ratingowej PEGI pojawiło się dedykowane PC i PlayStation 4 wydanie gry Doom 64. Oczywiście moglibyśmy uznać to za pomyłkę, tym bardziej że wydawca o grze nawet nie wspomniał, ale kilka tygodni później ta powraca, tym razem zarejestrowano ją w Australii.

Ponowna premiera Doom 64 powoli staje się faktem – tytuł zarejestrowany przez australijską agencję ratingową

Wpis w bazie Australian Classification Board wskazuje na wydanie gry Doom 64 na wielu platformach sprzętowych. Wydawcą gry jest oczywiście Bethesda, a wniosek do agencji złożyła firma ZeniMax. Dodatkowo tytuł otrzymał kategorię „M” ze względu na obecne w nim sceny z horroru i przemoc. Wszystko się zgadza, tylko oficjalnej zapowiedzi wciąż brak.

Przypomnijmy, że grą Doom 64 wydano jedynie na konsolach Nintendo 64 w 1997 roku. Tytuł czerpie garściami ze sprawdzonej formuły serii, ale charakteryzuje się przy tym ciężkim klimatem i masą elementów horroru. Informacja w bazie PEGI wskazuje na PC i PlayStation 4, ale niewykluczone, że klasyczna gra powędruje także na pozostałe platformy sprzętowe. Kiedy? Tego jeszcze nie wiemy, ale oficjalna prezentacja portów Doom 64 wydaje się już tylko kwestią czasu.

GramTV przedstawia:


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!