News

Total War: Warhammer II – twórcy prezentują mechanikę fortów, które urozmaicą oblężenia w kampanii Mortal Empires

LM, 02.09.2019 14:45 1

Dłuższe i bardziej różnorodne oblężenia, a także masa opcji dla zwiększenia obronności swojego imperium. Wszystko to w darmowej aktualizacji przy premierze DLC The Hunter & The Beast.

Kilka dni temu poznaliśmy oficjalną datę premiery najnowszego pakietu dodatkowej zawartości do strategii Total War: Warhammer II od studia Creative AssemblyDLC zatytułowane The Hunter & The Beast ukaże się już za kilka dni, a wraz z nim na serwerach gry pojawi się nowa aktualizacja, wprowadzająca darmową zawartość dla posiadaczy tytułu. Jedną z ciekawszych nowinek w nadchodzącej paczce mają być dedykowane kampanii Mortal Empires forty.

W najnowszym wpisie na blogu studia przeczytamy, że twórcy postanowili znacznie urozmaicić oblężenia w kampanii łączącej tereny zaprezentowane w obu grach. Tak powstały forty, czyli nowy typ osady, ulokowany zazwyczaj w strategicznych punktach leżących w granicach imperium jak np. górskie przejścia. Dla każdego z nich przygotowano specjalne mapy, które poza początkową bitwą o mury pozwolą walczyć o niemal każdą piędź ziemi. Tym samym po najnowszej aktualizacji oblężenia będą nie tylko trwały znacznie dłużej, będą bardziej różnorodne, ale nowa mechanika pozwoli też lepiej zagospodarować przestrzeń wewnątrz fortów i zwiększyć ich potencjał dla obrony terytorium.

Warto zaznaczyć, że omówione tu nowinki zaplanowano w ramach darmowej aktualizacji towarzyszącej wspomnianemu wcześniej DLC. Niestety forty pojawią się jedynie w kampanii Imperia Śmiertelnych, która dostępna jest dla graczy posiadających zarówno Total War: Warhammer, jak i Total War: Warhammer II. Obie gry dostępne są wyłącznie na PC za pośrednictwem Steam.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze