News

Epic Games Store zmieniło sposób informowania o nowych funkcjach sklepu

LM, 31.08.2019 12:38 1

Najważniejszą zmianą jest usunięcie przybliżonych dat premiery dla kolejnych nowinek.

Jednym z kluczowych argumentów w dyskusji o wyższości jednej z platform dystrybucji nad drugą nie jest już obecnie biblioteka gier (gdyż niektóre z nich dostępne są ekskluzywnie), a lista funkcji, jakie oferuje konkretny sklep. Na tym polu wciąż dominuje Steam, ale włodarze Epic Games Store wciąż mają masę planów na rozwój swojego sklepu. O tych jesteśmy informowani za pośrednictwem specjalnej listy w Trello, ale wygląda na to, że Epic postanowił ją nieco zreorganizować.

Listę Epic Games Stroe podzielono teraz na cztery główne sekcje – nadchodzące, następne w kolejne, plany na przyszłość i opublikowane aktualizacje. Całość jest teraz zdecydowanie lepiej czytelna, aczkolwiek twórcy postanowili wyrzucić z zestawienia planowane daty premier kolejnych nowinek. Tym samym fani mogą w najbliższym czasie spodziewać się jedynie tego, co trafiło do kategorii „nadchodzące”, ale też bez konkretnego terminu. Takie rozwiązanie jest Epicowi bardzo na rękę, bo zarządzający platformą nie będą musieli już tłumaczyć się z opóźnień, które pojawiały się dosyć często. Epic Games tłumaczą, że firma często żongluje projektami i zmienia priorytety, dlatego takie rozwiązanie będzie bardziej miarodajne dla użytkowników, a sama lista będzie co dwa tygodnie aktualizowana.

W przyszłości użytkownicy platformy mogą oczekiwać m.in. koszyka na zakupy, osiągnięć, listy życzeń, śledzenia czasu spędzonego w grze czy usprawnienia elementów społecznościowych. Kiedy mogą się ich spodziewać? Tego nie wiadomo, ale miejmy nadzieję, że jak najszybciej. Plany na rozwój Epic Games Store możecie znaleźć pod tym adresem.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze