News

Gamescom 2019: Prezentacja Death Stranding, czyli co siedzi w głowie Kojimy

Maria Wawrzyniak, 19.08.2019 22:10 3

Odpowiedź? Nadal nie mamy najmniejszego pojęcia. Ale dostaliśmy nowe zwiastuny i prezentację rozgrywki, więc możemy być w miarę zadowoleni. Oto – znów – Death Stranding.

Co tu dużo mówić. Death Stranding to gra, o której absolutnie nikt absolutnie niczego nie wie, ale wszyscy na nią czekają, bo być może w końcu dowiedzą się, o co w niej chodzi. Premiera gry została zaplanowana na 8 listopada bieżącego roku. Przygotował ją oczywiście słynny Hideo Kojima, który postanowił zrewolucjonizować rynek współczesnych gier i dać nam coś, co…

To tak. Pierwszy zwiastun zaprezentował kolejną postać. MAMA, grana przez Margaret Qualley, to kobieta, która nie może się zbytnio przemieszczać po świecie, ponieważ posiada niewidzialne dziecko. To jednak nie jest jedynym problemem, bowiem niemowlę znajduje się w świecie po tej drugiej stronie. Na drugim zwiastunie zobaczyliśmy Guillermo del Toro, który razem z Normanem Reedusem zaktualizowali bobasa. Jakkolwiek absurdalnie to nie brzmi.

Do tego dostaliśmy gameplay i naprawdę nie wiem, jak o nim opowiedzieć. Mamy głównego bohatera, przez dwie minuty na ekranie pokazuje się napis “wstań”. No więc w końcu wstajemy, po czym nasz protagonista opróżnia swój pęcherz. Pojawił się grzybek, później nagle wylądowaliśmy w innej lokacji, gdzie spotykamy dziwnego gościa, w którego wcielił się Geoff Keighley. A potem spadamy z klifu, dziecko zaczyna płakać, uspokajamy je, lekko poruszając kontrolerem… Cóż. Może najlepiej będzie, jeśli po prostu to wszystko zobaczycie.

https://www.youtube.com/watch?v=UO-z1sjY42s https://www.youtube.com/watch?v=e-jxgC5Rqno https://www.youtube.com/watch?v=wyAnYp4GbWM
najnowsze