Gamescom 2019: Prezentacja Death Stranding, czyli co siedzi w głowie Kojimy

Maria Wawrzyniak
2019/08/19 22:10

Odpowiedź? Nadal nie mamy najmniejszego pojęcia. Ale dostaliśmy nowe zwiastuny i prezentację rozgrywki, więc możemy być w miarę zadowoleni. Oto – znów – Death Stranding.

Co tu dużo mówić. Death Stranding to gra, o której absolutnie nikt absolutnie niczego nie wie, ale wszyscy na nią czekają, bo być może w końcu dowiedzą się, o co w niej chodzi. Premiera gry została zaplanowana na 8 listopada bieżącego roku. Przygotował ją oczywiście słynny Hideo Kojima, który postanowił zrewolucjonizować rynek współczesnych gier i dać nam coś, co…

To tak. Pierwszy zwiastun zaprezentował kolejną postać. MAMA, grana przez Margaret Qualley, to kobieta, która nie może się zbytnio przemieszczać po świecie, ponieważ posiada niewidzialne dziecko. To jednak nie jest jedynym problemem, bowiem niemowlę znajduje się w świecie po tej drugiej stronie. Na drugim zwiastunie zobaczyliśmy Guillermo del Toro, który razem z Normanem Reedusem zaktualizowali bobasa. Jakkolwiek absurdalnie to nie brzmi.

GramTV przedstawia:

Do tego dostaliśmy gameplay i naprawdę nie wiem, jak o nim opowiedzieć. Mamy głównego bohatera, przez dwie minuty na ekranie pokazuje się napis “wstań”. No więc w końcu wstajemy, po czym nasz protagonista opróżnia swój pęcherz. Pojawił się grzybek, później nagle wylądowaliśmy w innej lokacji, gdzie spotykamy dziwnego gościa, w którego wcielił się Geoff Keighley. A potem spadamy z klifu, dziecko zaczyna płakać, uspokajamy je, lekko poruszając kontrolerem… Cóż. Może najlepiej będzie, jeśli po prostu to wszystko zobaczycie.

Komentarze
3
SOS_PL
Gramowicz
21/08/2019 09:49

Jak dla mnie, super. Marzyłem o grze pozwalającej na eksplorację otwartego świata z użycim drabiny od lat. Serio. Po prostu podoba mi się, że tutaj bardzo ładnie widać element "pokonywania przeszkód" zamiast trafiać na niewidzialne ściany.

wolff01
Gramowicz
20/08/2019 00:02

No przynajmniej można wywnioskować, że postać grana przez Reedusa należy do jakiejś firmy kurierskiej. Alternatywny UPS? Zapewne dostarczają przesyłki do tych schronów, bo świat jest opanowany przez te zjawy (nie pamiętam nazwy) i normalni ludzie nie wychodzą na powierzchnię. Ta firma Bridges "ekwipuje" pracowników w te neimowlęta żeby mogli wykrywać zagrożenie...

Gra wygląda na ciekawe doświadczenie, ale sam gameplay bedzie pewnie nudny jak cholera... ot takie łażenie i eksplorowanie. 

Khalid
Gramowicz
19/08/2019 22:31

Ja też nie mam pojęcia o czym w ogóle ma być ta gra, ale już czekam na soundtrack.