News

Ubisoft chce pogadać o potrzebie zrestartowania serii Assassin’s Creed

LM, 13.08.2019 14:52 8

Francuzi badają zapotrzebowanie na całkowite przeprojektowanie jednej ze swoich kluczowych marek.

Firma Ubisoft postanowiła wprowadzić nieco zamieszania do niedawnych rozważań związanych z kierunkiem, w którym poprowadzi nas kolejna odsłona serii Assassin’s Creed. Podczas gdy my zastanawiamy się, czy Asasyni wylądują na dalekiej północy lub w państwie środka, to Ubi poddaje pod dyskusję możliwość całkowitego zrestartowania serii. Oczywiście te miałoby dotyczyć późniejszych odsłon serii, bo w odniesieniu do zaplanowanej na 2020 rok gry, jest na to stanowczo zbyt późno. Jak ma wyglądać przyszłość Assassin’s Creed?

Gildia Mentorów, czyli grupa fanów oddelegowana do pomocy deweloperom w kontaktach ze społecznością zapoczątkowała na forum reddit dyskusję związaną z rebootem serii Assassin’s Creed. Wziąć w niej udział może każdy i chociaż inicjatorzy akcji zapewniają, że każda opinia zostanie wysłuchana, to najowocniejsze będą konstruktywne sugestie i krytyka. Aby nadać dyskusji odpowiedni kształt, zadali kilka pytań, które jednoznacznie wskazują, że Ubisoft poważnie rozważa restart serii.

Oto one:

  • Co sądzisz o możliwości zrestartowania całej serii? Uzasadnij.
  • AC Origins miało być miękkim restartem cyklu, który pozwoli wprowadzić w jego realia nowych graczy. Czy spełniła swoje zadanie?
  • Czy byłbyś zainteresowany zagraniem w zrestartowane AC, gdyby zostało nagle zapowiedziane?
  • Gdybyś miał zaprojektować nowe AC, to co byś zostawił, co byś zmienił, a co byś usunął?
  • Czy znasz serie, które zaliczyły dobry restart, który mógłby być wzorem dla Assassin’s Creed?

Odpowiedzi na zamieszczone tu pytania możecie udzielać w komentarzach na forum reddit. Ja mam tylko jedno pytanie: Czy po tych wszystkich odsłonach cyklu, dalej orientujecie się w chronologii, linii fabularnej i ogólnych założeniach Assassin’s Creed?


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze