News

GRID 2 zostało całkowicie wycofane ze sprzedaży

Maria Wawrzyniak, 12.08.2019 18:25 6

O ile sama taka wiadomość nie jest specjalnie zaskakująca (takie rzeczy się przecież zdarzają), tak ciekawy jest brak jakiegokolwiek wytłumaczenia lub przyczyny.

W ciągu bieżącego roku mieliśmy dwie okazje do zdobycia gry GRID 2 za darmo. Tytuł wprawdzie zadebiutował 28 maja 2013 roku, jednakże wciąż ma swoje grono wiernych fanów. Jeśli jednak nie zdecydowałeś się jeszcze na zakup gry, na razie (i pewnie już w ogóle) na pewno tego nie zrobisz. GRID 2 zostało bowiem całkowicie wycofane ze sprzedaży, między innymi na platformie Steam oraz w PlayStation Store.

O ile takie sytuacje już wielokrotnie się zdarzały w przypadku innych produkcji, o tyle w tym przypadku nie dostaliśmy żadnej wiadomości o jakichkolwiek przyczynach tego posunięcia. Jedyne, co wyświetla się na ekranie po wejściu na stronę GRID chociażby w sklepie Steam, to komunikat: “GRID 2 nie jest już dostępne na Steam”. Nic więcej.Osoby, które posiadają GRID 2 w swojej bibliotece, nie muszą się niczym martwić – zachowają tytuł, mogą go do woli odinstalowywać i pobierać ponownie. Nic się z nim nie stanie. Ciekawe tylko, czy dowiemy się, dlaczego cała sytuacja w ogóle miała miejsce.

Większość fanów serii czeka jednak z niecierpliwością na premierę nowej odsłony, która ma nastąpić 11 października. Tytuł trafi na komputery osobiste, konsole PlayStation 4 oraz Xbox One.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

najnowsze