News

Najnowsze Total War Saga ukaże realia wojny trojańskiej? Creative Assembly zarejestrowało znak handlowy

LM, 09.08.2019 17:58 1

Przypomnijmy, że sprawująca pieczę nad marką firma SEGA pojawi się na tegorocznym gamescomie z kilkoma nowinkami.

Jeszcze w marcu studio Creative Assembly przekonywało, że rozpoczęto produkcję kolejnej odsłony mniejszego, pobocznego cyklu strategii Total War – Saga. Te mają skupiać się na wydarzeniach rozgrywających się w nieco krótszych okresach historycznych w stosunku do pełnoprawnych odsłony cyklu i wygląda na to, że właśnie poznaliśmy miejsce akcji następnej z nich. Brytyjskie studio zgłosiło wniosek o zabezpieczenie znaku towarowego opiewającego na Total War Saga: Troy, co oznacza, że już wkrótce możemy spodziewać się zapowiedzi Total Wara w realiach wojny trojańskiej.

Wprawdzie początkowo zakładano, że poboczny cykl Total War Saga będzie ściśle bazować na kartach historii, ale wydaje mi się, że fani marki z chęcią przyjmą kolejną grę, która w ciekawy sposób łączy historię z literacką fikcją. Tym bardziej że proces ten udał się twórcom znakomicie na potrzeby opierającej się na Opowieści o Trzech Królestwach odsłony Three Kingodms. Zaimplementowany w niej tryb bohaterów doskonale wpisuje się w opowieści o Achillesie czy Hektorze, a nam wszystkim z pewnością przyda się małe odświeżenie Iliady Homera.

Pierwsza odsłona serii Total War Saga: Thrones of Britannia zadebiutowała w maju minionego roku na PC.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze

Hardwareowe Podsumowanie Tygodnia #1

Hardwareowe Podsumowanie Tygodnia zbiera w szybki skrót wszystkie najciekawsze wydarzenia minionego tygodnia w branży PC.