Song of Horror, przygodówka w konwencji filmów grozy trafi we wrześniu na PC

LM
2019/08/08 21:57

Ciekawe połączenie trzecioosobowego horroru z mechanikami roguelite i przeciwnikiem, który aktywnie reaguje na nasze poczynania.

Song of Horror, przygodówka w konwencji filmów grozy trafi we wrześniu na PC

Firma Raiser Games ujawniła, że jeszcze we wrześniu na komputerach osobistych za pośrednictwem platformy Steam zadebiutuje najnowsza produkcja studia Protocol Games – Song of Horror. Jak sama nazwa wskazuje mowa tu o przygodówce z elementami strzaszaka, która pozwoli nam stawić czoła nieuchwytnemu przeciwnikowi znanemu jako Obecność. Całość rozpoczyna się, gdy poczytny pisarz, Sebastian P. Husher, znika bez śladu wraz z całą rodziną. Zaniepokojony wydawca wysyła do niego różnych pracowników, ale żaden z nich nie wraca. Wtedy do akcji wkraczamy my, a raczej przygotowana przez twórców grupa protagonistów, a każdy z nich w odmienny sposób kształtuje przebieg linii fabularnej.

GramTV przedstawia:

Przedstawiciele Protocol Games przekonują, że nie uświadczymy dwóch takich samych sesji z Song of Horror. Zaimplementowana w grze sztuczna inteligencja będzie obserwować nasz styl gry i aktywnie na niego reagować. Dodatkowo każdy z dostępnych bohaterów zaoferuje inny punkt widzenia na zaprezentowane wydarzenia, a gdy zginie, to jego następca rozpocznie śledztwo od punktu, w którym zostało zakończone, ale odczuje też konsekwencje podejmowanych wcześniej przez nas akcji. Całość zapowiada się niepokojąco ciekawie, więc pozostaje mieć nadzieję, że twórcom udało się dobrze połączyć mechaniki rozgrywki z linią fabularną, a Song of Horror nie okaże się kolejnym generycznym symulatorem chodzenia z dreszczykiem w tle.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!