Xbox, PlayStation i Nintendo prezentują nową politykę dotyczącą lootboksów

Wincenty Wawrzyniak
2019/08/07 18:45
4
0

Firmy oznajmiły, iż dołożą wszelkich starań, aby położyć kres problemów graczy związanych z płatnymi skrzynkami w grach.

Podczas panelu Federalnej Komisji Handlu dotyczącego mikrotransakcji w grach doszło do niecodziennej sytuacji. Producenci konsol Xbox, PlayStation oraz Nintendo zgodziły się (wspólnie i dobrowolnie!) zmienić politykę dotyczącą lootboksów.Xbox, PlayStation i Nintendo prezentują nową politykę dotyczącą lootboksów

Firmy chcą przede wszystkim zadbać o przejrzystość rozgrywki i sprawić, aby wszystkie nowe gry lub jakiekolwiek aktualizacje dodające płatne skrzynki na wszystkich trzech platformach były zobowiązane do ujawnienia graczom rzadkości przedmiotów:

Microsoft, Nintendo oraz Sony poinformowały ESA (Entertainment Software Association) o zobowiązaniu się do wprowadzenia nowej polityki platformowej odnośnie wykorzystania płatnych lootboksów w grach, które są opracowywane dla ich platform. Ma to dotyczyć w szczególności nowych gier oraz aktualizacji, które dodają funkcje lootboksów – wymaga to ujawnienia rzadkości lub prawdopodobieństwa uzyskania losowych elementów wirtualnych w grach dostępnych na ich platformach.

GramTV przedstawia:

Całą sytuację skomentował również Michael Warnecke z ESA, podkreślając, iż wielu większych wydawców, którzy są członkami ESA, zobowiązało się do przyjęcia podobnego podejścia w kwestii lootboksów. Wszyscy będą zobligowani do przedstawienia odpowiednich danych na swoich platformach. Dotyczy to również urządzeń mobilnych.

Według Warnecke’a, takie rozwiązanie byłoby zgodne z założeniami Apple oraz Google na platformach mobilnych. Finalnie cała ta sytuacja ma umożliwić firmom “kompleksowe podejście do konsumentów, którzy otrzymają niezbędne informacje i będą mogli podjąć świadome decyzje o zakupie lootboksów”.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

Komentarze
4
Gregario
Gramowicz
09/08/2019 00:48

Czyli de facto niewiele się znieni ;] No chyba, że największym problemem ze skrzynkami był brak informacji o szansie zdobycia wirtualnego przedmiotu.

 

Beh0lder napisał:

Przyganiał kocioł garnkowi

Najwyraźniej polecana strona nie jest aż tak dobra ;)

Beh0lder
Gramowicz
08/08/2019 09:08
KadwaO napisał:

"Firmy chcą przede wszystkim zadbać o przejrzystość rozgrywki i sprawić, aby wszystkie nowy gry" - widzę, że przeczytanie tekstu przed pulikacją jest zbyt ciężkie, więc daje linka do czegoś co sprawdzi go za was: https://www.ortograf.pl/

Przyganiał kocioł garnkowi

wiko
Redaktor
Autor
07/08/2019 21:32
KadwaO napisał:

"Firmy chcą przede wszystkim zadbać o przejrzystość rozgrywki i sprawić, aby wszystkie nowy gry" - widzę, że przeczytanie tekstu przed pulikacją jest zbyt ciężkie, więc daje linka do czegoś co sprawdzi go za was: https://www.ortograf.pl/

Literówka się wkradła, zdarza się każdemu. :) Dzięki za uwagę!
Trwa Wczytywanie