News

Roblox z ponad setką milionów użytkowników miesięcznie przebija Minecrafta

Maria Wawrzyniak, 03.08.2019 15:45 2

O tym, jak Roblox może stać się realną konkurencją dla kultowego Minecrafta.

Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że ogromna popularność Minecrafta to kwestia, która nie jest podważalna. Dodatkowo gra dotarła znacznie dalej, niż tylko do użytkowników pecetów. Nie jest to jednak jedyne dzieło sandboxowe, które ostatnim czasy staje się coraz głośniejsze.

Jeśli kojarzycie taki tytuł, jak Roblox, to pewnie wiecie, że gra jest odrobinę starsza od kultowego giganta. Wydana została w sierpniu 2006 roku przez Davida Baszuckiego oraz Erica Kassela. Najnowsza informacja prasowa poinformowała, że Roblox przekroczył granicę 100 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie, dzięki czemu przebił Minecrafta, który jeszcze pod koniec zeszłego roku chwalił się około 91 milionami aktywnych kont.Źródło: The Verge

Wygląda więc na to, że najpopularniejsza dotychczas gra Mojang ma realną konkurencję. Co wcale nie oznacza, że Minecraft zamierza się poddawać lub jakkolwiek mocno na tym stracił. Nie zapominajmy, iż obie produkcje biją rekordy w najróżniejszych serwisach typu Twitch czy chociażby YouTube. Szef Roblox Corporation podzielił się również swoją opinią na temat dynamicznego rozwoju swojej produkcji:

Zaczynaliśmy zaledwie od setki graczy oraz garstki twórców, którzy wzajemnie się inspirowali, tworząc przy tym sporą przestrzeń dla kreatywności, wyobraźni i współpracy – a ta nieustannie rośnie.

Roblox to darmowa platforma pozwalająca graczom na tworzenie własnych gier. Zarówno amatorzy, jak i bardziej zaawansowani twórcy tworzą w niej od podstaw oryginalne światy, którymi następnie mogą się dzielić z resztą społeczności. Gra zadebiutowała 27 sierpnia 2006 roku na komputerach osobistych. Urządzenia z systemem iOS doczekały się tytułu 26 maja 2011 roku, natomiast Androidy dostały ją dopiero 17 czerwca 2014 roku. Najpóźniej tytuł zawitał na konsole Xbox One, bo 26 czerwca 2016 roku.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze

Poznaliśmy zwycięzców Gamescom Awards 2019

Dwa dni temu podczas ceremonii otwarcia tegorocznych targów gamescom rozdano statuetki Gamescom Awards 2019. Najwięcej z nich zgarnęła firma Sony. Kto by się spodziewał.