Pokemon GO osiągnął miliard pobrań!

pepsi
2019/08/01 17:23
0
0

Absurdalny wręcz wynik zanotował hit firmy Niantic z 2016 roku. Po trzech latach na rynku Pokemon Go przebrnęło przez granicę, wydawałoby się, nie do zdobycia.

Pokemon GO osiągnął miliard pobrań!Pokemon Go zostało pobrane ponad miliard razy! Firma The Pokemon Company wypuściła w Japonii serię reklam, w których chwali się tym niebywałym osiągnięciem. Szalona popularność przekłada się rzecz jasna na wpływy – produkcja Niantic do kwietnia tego roku wygenerowała przychody na poziomie 2,5 miliarda dolarów, z czego 800 milionów tylko w tym roku. Trudno się zatem dziwić, że pomimo upływu kolejnych miesięcy i lat, tytuł nadal przyciąga nowych użytkowników (jednocześnie zaznaczmy, że liczba pobrań nie równa się liczbie unikalnych graczy). Nieustające zainteresowanie nie bierze się zresztą z niczego – twórcy regularnie zasilają swoją kurę znoszącą złote jaja świeżą karmą w postaci nowych wydarzeń i zawartości.

Na rynek urządzeń przenośnych Pokemon Go trafiło w 2016 roku, mobilizując całe rzesze właścicieli smartfonów do wychodzenia z domu. Gra bazowała na rzeczywistości rozszerzonej: użytkownicy skanowali otoczenie swoimi urządzeniami w poszukiwaniu kolejnych pokemonów i szybko stała się ogólnoświatowym fenomenem. Niestety, miała też swoje mroczne oblicze, doprowadzając do licznych wypadków (w tym przede wszystkim z udziałem nierozsądnych kierowców, którzy stworki na swoje smartfony łapali nawet podczas jazdy).

GramTV przedstawia:

Oferta gier w sklepie sferis.pl

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!