News

Zapowiedziano DLC do gry Anno 1800

Maria Wawrzyniak, 20.07.2019 16:55 0

Nadchodzi pierwszy duży dodatek do strategii Anno 1800, czyli jednej z najnowszych produkcji firmy Ubisoft.

Rozszerzenie o nazwie The Sunken Treasures będzie pierwszym dużym dodatkiem do Anno 1800 – kolejnej odsłony popularnego cyklu gier z gatunku strategii ekonomicznych od firmy Ubisoft. Warto zaznaczyć, iż dodatek wchodzi w skład przepustki sezonowej, aczkolwiek będzie możliwość zakupienia go oddzielnie. Wczoraj dostaliśmy dokładną datę premiery w nowym poście na stronie Anno Union – 30 lipca tego roku. Tego samego dnia ukaże się również nowa aktualizacja.The Sunken Treasure zapewni zupełnie nową linię fabularną, gdzie poszukiwania zaginionej królowej doprowadzą gracza do Przylądka Trelawney, będącego wówczas miejscem epickiej bitwy morskiej. Gracze będą również mogli spróbować odzyskać królewskie berło z wraków jednego z okrętów – to natomiast ma wymagać od nas współpracy z wynalazcą, który specjalizuje się w sprzęcie do nurkowania głębinowego. Twórcy zapewniają, że rozegranie całego wątku powinno nam zająć około sześć godzin.

Do tego dodatek wprowadzi do gry nową europejską sesję, która obejmie zarówno te mniejsze, średnie, jak i większe wyspy, a także jedną potężną wyspę kontynentalną – ta rzekomo ma przebijać trzykrotnie swoimi rozmiarami nawet największe tereny z podstawki. Dostaniemy również nowego partnera do handlu, który znany jest jako Stary Nate. Gra umożliwi graczom konstrukcję wynalazków Nate’a, a wśród nich znajdziemy między innymi nowy typ statku z dzwonem nurkowym. Jak zawsze w grach, w Anno 1800 po aktualizacji pojawią się także nowe obiekty przygodowe oraz dekoracyjne. Według twórców, rozszerzenie The Sunken Treasures wprowadzi łącznie ponad setkę przedmiotów.

https://youtu.be/NwAJQN2WcXc

Anno 1800 zadebiutowało 16 kwietnia 2019 roku wyłącznie na komputerach osobistych. Gra przyjęła się naprawdę dobrze, otrzymując średnią ocen w okolicach 81% według serwisu Metacritic. Można więc śmiało po nią sięgać, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście.


najnowsze