News

Heaven's Vault: najpierw GOG nie chciał, teraz jednak chce

Maria Wawrzyniak, 17.07.2019 20:50 1

Sklep GOG z jakiegoś powodu nie chciał gry Heaven’s Vault u siebie. Teraz zmienił zdanie.

Powiedzmy sobie szczerze: GOG to całkiem dobry sklep. GOG to również miejsce, gdzie świetnie odnajdują się wszelkiego rodzaju gry niezależne. Jedną z takich gier, które idealnie pasowałyby do tego sklepu, było chociażby Heaven’s Vault  przygodówka z otwartym światem, charakterem przypominająca literackie powieści graficzne.Akcja rozgrywa się w Mgławicy (The Nebula), czyli tajemniczym zakątku wielkiej przestrzeni kosmicznej, gdzie seria księżyców została niegdyś połączana siecią dziwnych rzecz. Strumienie wody łączą odległe światy, a na nich żyją niewielkie grupy ludzi. Mimo posiadania naprawdę zaawansowanej technologii, mieszkańcy Mgławicy wiedzą stosunkowo niewiele o swoim domu, a już na pewno nie mają pojęcia, że za jego powstaniem kryją się mroczne tajemnice. Gracz wciela się w postać Aliya’i Elasry, archeolog, która razem ze swoim pomocnikiem Six bada wszelkie pozostałości po dawnych cywilizacjach w poszukiwaniu prawdy o przeszłości. Celem gracza jest więc znalezienie odpowiedzi na wszystkie pytania – pogłoski głoszą, że gdzieś wśród najstarszych światów krainy faktycznie się ona znajduje. Będziemy musieli odszyfrowywać inskrypcje zapisane w dawno zapomnianym języku.

https://youtu.be/ghsVOE93C9o

Brzmi jak idealna gra dla GOG. Otóż – nie do końca. Sklep bowiem z jakiegoś powodu oznajmił w maju, że gra nie trafi na jego platformę. Współzałożyciel studia, które stworzyło tytuł, Joe Humfrey, wyraził swoje rozczarowanie, gra w tym czasie zebrała mnóstwo pozytywnych recenzji na Steamie i spotkała się z ogromną (przynajmniej w porównaniu do oczekiwań twórców) aprobatą graczy, a GOG… Po dwóch miesiącach zmienił zdanie.

Dowiedzieliśmy się, że firma “przegapiła interesujące wydanie dla graczy” przy procesie wybierania. Na ten temat wypowiedział się Marcin Traczyk, kierownik ds. globalnej komunikacji GOG, mówiąc:

Zmieniliśmy zdanie w sprawie gry Heaven’s Vault w momencie, gdy sprawdziliśmy jej ostateczną wersję i zwróciliśmy uwagę na pozytywną reakcję graczy. Dotarło do nas wiele próśb od użytkowników GOG w sprawie wydania gry przez naszą platformę. Skontaktowaliśmy się więc z twórcami, ponieważ wierzymy, że wysoka jakość ich gry i unikalny charakter zasługują na uznanie zarówno nasze, jak i naszej społeczności.

Joe Humfrey odniósł się do tej wypowiedzi i przyznał, że jest szczęśliwy reakcją graczy, którzy wspólnymi siłami sprawili, aby GOG po raz kolejny – i tym razem ostatni – rozważył wprowadzenie tytułu do swojego sklepu.

Heaven’s Vault zadebiutowało 16 kwietnia 2019 roku na komputerach osobistych, konsolach PlayStation 4, a w lipcu ma się pojawić na urządzeniach mobilnych z systemem iOS.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

najnowsze