News

Jak Apex Legends radzi sobie z oszustami?

Maria Wawrzyniak, 16.07.2019 10:55 0

Respawn Entertainment w żadnym wypadku nie zamierza się poddawać i pomachać białą flagą.

Z oszustami jest taki problem, że są absolutnie wszędzie. Zwłaszcza w grach, najczęściej tych wieloosobowych. Wówczas nietrudno o zabicie dobrej atmosfery i zabawy, a najgorsze jest to, że w wielu przypadkach nie działają żadne uwagi, ostrzeżenia czy kary. Często nie działa żadna z dotychczas stosowanych praktyk. Jednym z najlepszych przykładów gier zmagających się z takimi problemami jest chociażby Apex Legends. Po trzech miesiącach od dnia premiery studio Respawn Entertainment zdążyło zbanować ponad 770 tysięcy kont, u których wykryto nielegalne działania. Ta liczba bez dwóch zdań jest ogromna i mimo tego, że twórcy Apex Legends bezlitośnie rozprawili się z taką ilością oszustów, tych nadal nie brakuje. Firma nie zamierza się jednak tak łatwo poddawać, a jej przedstawiciel zdradził niedawno na Reddicie, w jaki sposób studio zamierza dalej walczyć z oszustami.

Wiemy, że zgłoszenia oszustów, szczególnie w meczach rankingowych, są aktualnie całkiem gorącym tematem, dlatego chcielibyśmy wytłumaczyć, jak wyglądają nasze prace nad walką z oszustwami w grach.

Po pierwsze Respawn Entertainment skupiło się na wykorzystaniu uczenia maszynowego do stworzenia pewnych modeli zachowań, dzięki którym będzie można szybko wykrywać i automatycznie banować oszustów. Firma pracuje także nad ulepszeniem detekcji kont spamerskich, aby wyeliminować je jeszcze zanim w ogóle zostaną użyte. W niektórych regionach natomiast zostanie wprowadzone uwierzytelnianie wielopoziomowe dla najbardziej podejrzanych kont.

Do tego trwają prace nad systemem matchmakingu – studio ma na celu wykrycie oszustów oraz spamerów i dobieranie ich ze sobą do meczów, aby nie byli w stanie psuć zabawy innym i w rezultacie doświadczyli na własnej skórze tego, jak to jest grać z oszustem.

Przedstawiciel Respawn Entertainment podkreśla jednak, że to tylko początek walki:

Jak już zostało powiedziane wcześniej, wojna z oszustami będzie jeszcze trwała i pozostanie naszym priorytetem. Zawsze znajdzie się jakaś praca do wykonania, zawsze będą jakieś ulepszenia do wprowadzenia oraz nowe rzeczy, do których trzeba się dostosować. Chcielibyśmy podziękować graczom, którzy angażowali się w walkę z oszustami i pomagali nam ich łapać, czy to poprzez zgłaszanie ich, czy pomoc w procesie weryfikacji podejrzanych zachowań.

Jeśli więc grasz w Apex Legends i masz wrażenie, że spotkałeś na swojej drodze kogoś, kto wyraźnie oszukuje, możesz go zgłosić poprzez tę stronę. A jeśli otrzymałeś bana, który Twoim zdaniem jest niesłuszny, odwołać możesz się tutaj.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

najnowsze