News

Twórcy Gears 5 rezygnują z tytoniu w grze

Maria Wawrzyniak, 13.07.2019 13:55 0

Bohaterów palących nie zobaczymy już nie tylko w nadchodzącym Gears 5, ale również w całym uniwersum Gears of War.

The Coalition postanowiło dokonać pewnej zmiany w swoich grach z cyklu Gears of War po tym, jak zgłosili się do nich przedstawiciele organizacji antynikotynowej Truth Initiative. Możemy więc mieć pewność, że w najnowszym tytule, Gears 5, nie pojawią się żadni bohaterowie palący papierosy lub cygara.Twórcy postanowili usunąć wszystkie elementy propagujące swobodny dostęp do nikotyny. Całą sytuację skomentował Rod Fergusson, szef studia The Coalition:

Na własne oczy widziałem niszczycielski wpływ palenia tytoniu. Zawsze było dla mnie ważne to, aby nie używać palenia jako narzędzia narracyjnego, dlatego też świadomie podjęliśmy decyzję, która pozwoli nam uniknąć podkreślania lub gloryfikacji palenia w Gears 5 i, idąc jeszcze dalej, w całym uniwersum Gears of War.

Wcześniej przedstawiciele Truth Initiative skontaktowali się również z firmą Turner, która posiada prawa do transmitowania rozgrywek e-sportowych ELeague, prosząc również o usunięcie wszystkich elementów popularyzujących palenie. Następnym krokiem było właśnie odezwanie się do Microsoftu oraz studia The Coalition.

Truth Initiative ma nadzieję, że w ten sposób uda jej się przekonać również innych deweloperów oraz organizatorów różnych zawodów e-sportowych transmitowanych na żywo, aby cały przemysł gamingowy przeskoczył o poziom wyżej i dostarczał rozrywki bez udziału tytoniu w grach.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

najnowsze