News

Red Dead Redemption 2 na PC ze wsparciem dla DirectX 12?

LM, 10.07.2019 10:25 5

Aplikacja towarzysząca najnowszej gry Rockstara skrywa szereg wskazówek związanych z pecetową wersją trzeciej odsłony cyklu Red Dead.

Jeśli wciąż liczycie na pecetowe wydanie gry Red Dead Redemption II, to mamy kolejną garść pogłosek, które z pewnością Was zainteresują. Tym razem źródłem przecieków jest sam Rockstar, a konkretnie aplikacja towarzysząca grze, w której użytkownicy forum GTA znaleźli wiele ciekawych informacji, a wśród nich szereg ustawień graficznych powiązanych z Red Dead Redemption II na PC. Warto podkreślić, że te można było początkowo powiązać z grą Grand Theft Auto 5, ale pojawiło się tu wiele istotnych różnic, które to wykluczają.

Jedną z najistotniejszych zmian jest wzmianka o wsparciu w Red Dead Redemption II dla najnowszego API Microsoftu – DirectX 12. Obok tego forumowicze ustalili, że kilka sztywno ustawionych opcji graficznych z GTA 5 tutaj pojawia się w postaci suwaków, a nade wszystko w hierarchii ustawień wideo pojawiły się niedostępne wcześniej opcje ultra. Ostatecznie aplikacja skrywa informacje związane m.in. z interfejsem użytkownika, ustawieniami audio i wideo oraz sterowaniem. Tym samym powstanie Red Dead Redemption II jest niemal pewne, chociaż do czasu oficjalnej zapowiedzi twórców lepiej trzymać emocje w ryzach.

Red Dead Redemption II zadebiutowało w październiku ubiegłego roku na PlayStation 4 i Xboksie One. Kiedy zapowiedź pecetowego wydania?


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze

Shenmue III ze zwiastunem premierowym

Po 18 latach fani Shenmue wreszcie doczekają się nowej części serii. O jej nadchodzącym debiucie przypomina nam trailer premierowy.