News

From Software zadowolone ze współpracy z Martinem, nie wyklucza podobnych zagrywek w przyszłości

LM, 08.07.2019 11:59 0

Opracowana z udziałem twórcy Pieśni Lodu i Ognia gra Elden Ring zamierza na PC i konsole.

Dzięki licznym przeciekom zapowiedź najnowszej produkcji studia From Software na tegorocznym E3 w Los Angeles nie była dla nas szczególnym zaskoczeniem. Nie da się jednak ukryć, że ogłoszenie kolejnego projektu mocno zbliżonego do serii Dark Souls ucieszyło fanów studia i wspomnianej marki. Jeśli do tego dorzucimy przeniesienie znanej formuły na grunt otwartego świata, który pomógł kreować twórca popularnej Gry o Tron – George R.R. Martin – to wydaje się, że zarówno serca, jak i portfele fanów należą teraz do From Software i jego Elden Ring. Ostatecznie jednak na nic zdałyby się marketingowe zagrywki, gdyby twórcy nie czerpali satysfakcji z kolaboracji z pisarzem, ale wygląda na to, że wszystko tu przebiegło prawidłowo, bo From Software nie wyklucza podobnych układów w przyszłości.

W rozmowie z redakcją serwisu IGN Masanori Takeuchi z From Software przyznał, że w nadchodzących latach chciałby zaaranżować układ podobny do tego z R.R. Martinem. Na jego celowniku jest jednak inna persona, a konkretnie Guillermo del Toro. Okazuje się, że Takeuchi jest wielkim fanem pracy, jaką del Toro wykonał jako reżyser filmu Pacific Rim. Deweloper dostrzega masę podobieństw pomiędzy filmem a opracowywanym właśnie przez studio remasterem Metal Wolf Chaos i przyznaje, że współpraca z del Toro sprawiłaby mu masę frajdy.

Metal Wolf Chaos XD ukaże się 6 sierpnia na PC, PlayStation 4 i Xboksie One we współpracy z firmą Devolver Digital. Wspomniane wcześniej Elden Ring także ukaże się na wymienionych platformach sprzętowych, ale wydawca gry – Bandai Namco Entertainment – nie wskazał jeszcze nawet przybliżonej daty premiery.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze