News

Cyberpunk Red, papierowy prequel Cyberpunka 2077 z datą premiery

LM, 25.06.2019 08:59 0

Idealna pozycja zarówno dla fanów uniwersum, jak i tych, którzy dowiedzieli się o nim dzięki grze RED-ów.

Nie da się ukryć, że nadchodząca gra studia CD Projekt RED jest jednym z najbardziej wyczekiwanych przez graczy tytułem na 2020 rok. Jeśli uważnie śledziliście doniesienia dotyczące gry i genezę jej powstania, to zapewne wiecie, że Cyberpunk 2077 jest wirtualną adaptacją papierowego RPG zaprojektowanego przez Mike’a Pondsmitha – Cyberpunk 2020. Zamieszczone w tytułach daty mają oczywiście kolosalne znaczenie i jak łatwo zauważyć, obie gry dzieli solidny odstęp czasu, który najnowsza edycja papierowego RPG Cyberpunk Red zamierza wypełnić.

Wydawca gry – firma R. Talsorian Games – ogłosił, że Cyberpunk Red Jumpstart Kit zadebiutuje dokładnie 1 sierpnia podczas odbywającego się w amerykańskim Indianapolis konwentu Gen Con 2019. Po imprezie gra pojawi się w klasycznej dystrybucji, a zainteresowanym przyjdzie za nią zapłacić równowartość niespełna 30 dolarów (około 120 złotych). W pakiecie znajdziemy kompletną cyberpunkową przygodę, książkę z zasadami oraz historią świata gry; obok tego zestaw oferuje także kości do gry i mapy. Całość doskonale wprowadzi w realia gry zarówno fanów uniwersum, którzy dowiedzą się, jak potoczyły się kolejne lata w cyberpunkowym świecie, jak i osoby, które nie miały wcześniej zbyt wiele wspólnego z grami Pondsmitha.

Seria papierowych RPG Cyberpunk rozpoczęła się wydaniem gry Cyberpunk 2013 w 1988 roku, by następnie doczekać się drugiej edycji – wspomnianego wcześniej Cyberpunk 2020. Omawiany we wiadomości Cyberpunk Red wypełnia luką w chronologii świata.

Cyberpunk 2077 od studia CD Projekt RED ukaże się 16 kwietnia 2020 roku na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze