News

Square Enix chce, by wszystkie ich gry zostały ożywione

Maria Wawrzyniak, 24.06.2019 16:55 0

Warto zaznaczyć, że mowa o firmie, na której portfolio składa się ogromna liczba gier. W planach jest ożywienie ich – udostępnienie w cyfrowej dystrybucji. Nawet klasyków.

Jeszcze w czasie tegorocznych targów E3 2019 dyrektor generalny Square Enix, Yosuke Matsuda, udzielił wywiadu dla Game Informer, opowiadając głównie o planach firmy na przyszłość oraz o tym, jak bardzo firma chce, aby cała jej biblioteka była dostępna w wersji cyfrowej. Matsuda otwarcie mówił o pragnieniu podobnego wydania tylu starszych gier, ile tylko się da:

Jeśli dana seria jest popularna, chcemy ożywić ją całą – niezależnie od tego, jak będzie wyglądała zyskowność poszczególnych tytułów. Chcielibyśmy raczej wypuścić całą serię, by znów można było w nią zagrać.

Poruszył również kwestię remake’ów, których głównym celem jest przewyższać jakością oryginał. Nie każda gra jednak się takowego remake’a doczeka:

Remake’i są trudniejsze do wykonania, niż by się mogło wydawać. Remake oznacza, że istnieje oryginał, który wymaga gruntownej przebudowy i poprawy. W dodatku, nie chodzi tu tylko o to, by ponownie przyciągnąć do siebie starszych fanów, ale również o to, aby zainteresować tych nowych, sprawiając, że spodoba się wszystkim.

Szef Square przyznał, że chce wypuścić większość gier ze swojego katalogu niezależnie od tego, czy to będą porty na inne sprzęty, czy może remastery. Istnieje więc szansa, że będziemy mogli jeszcze zagrać w hity sprzed kilkunastu, a nawet ponad 20 lat.


najnowsze