News

Harry Potter: Wizards Unite ukaże się lada dzień

LM, 19.06.2019 13:03 0

Zobacz premierowy zwiastun nowej produkcji twórców Pokemon GO.

Studio Niantic ogłosiło oficjalną datę premiery swojej najnowszej gry mobilnej – opracowanej na licencji powieści autorstwa J.K. Rowling przygodówki Harry Potter: Wizards Unite. Okazuje się, że zainteresowanym nie przyjdzie na nią długo czekać – zgodnie z informacjami ujawnionymi przez deweloperów tytuł zadebiutuje na urządzeniach mobilnych z systemem iOS i Android już w najbliższy piątek, 21 czerwca. Przy okazji do sieci trafił premierowy zwiastun tytułu, który załączyliśmy poniżej.

Harry Potter: Wizards Unite wykorzysta technologię rzeczywistości rozszerzonej (Augmented Reality, AR), by wprowadzić magię do naszego świata. Podczas zabawy wcielimy się członka Sił Specjalnych Kodeksu Tajności, którego zadaniem jest wykrywanie i neutralizowanie magicznych anomalii, które pojawiają się w świecie mugoli. Całość bardzo mocno przypomina zabawę z popularnym Pokemon GO – poruszamy się po rzeczywistym świecie z urządzeniem przenośnym w poszukiwaniu Foundables. Nazwa ta odwołuje się zarówno do stworów, jak i różnych wspomnień, które przedarły się z magicznego świata, a my korzystamy z zaklęć, eliksirów i gestów, by je odesłać tam, skąd przybyły.

Co ciekawe, podczas zabawy nasze urządzenie może wykryć znane z serii o Harrym Potterze świstokliki – przedmioty, które po dotknięciu przeniosą nas do lokacji z uniwersum, jak np. mury Hogwartu. Premiera już w piątek, więc możecie spodziewać się nadzwyczajnego tłoku w parkach i innych miejscach publicznych.

https://www.youtube.com/watch?v=MyZpNZbuEF8

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze